13 yaşında evde vücut geliştirme

PattisAdam

Zeptopat
Daha fazla  
13 yaşındayım ve evde bulduğum boş zamanı değerlendirmek istiyorum. Futbol vb. sporları denedim ve üstüne de gittim ama bu konuda pek yetenekli olmadığımı gördüm. 1 aydır vücut geliştiriyorum. Boyum 1.64, kilom 48. Kendi ağırlığımla spor yapıyorum 5kg kaldırıyorum. Bu boyumda kısalmaya sebep olur mu, olursa da ne yaparsam boyum uzamaya devam eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum boy ve fitness ilişkisi hala kanıtlanmadı. Belli bir kesim boy uzamasını durdurur, belirli bir kesim ise tam aksine yardımcı olur diyor (ağırlıklı yapıldığında). Ancak bana soracak olursan omurgana dikey yük bindirmediğin sürece hiç bir sakıncası yok. Yani gidip back squat yapıyorsan sorun olabilir, kesin bir şey yok. Sana önerim calisthenics çalışman şu anda. O 5 kglik dumbell ile yüksek tekrarlı izole egzersizleri yapabilirsin, yan omuz, arka omuz, biceps curl gibi.

Dostum boy ve fitness ilişkisi hala kanıtlanmadı. Belli bir kesim boy uzamasını durdurur, belirli bir kesim ise tam aksine yardımcı olur diyor (ağırlıklı yapıldığında). Ancak bana soracak olursan omurgana dikey yük bindirmediğin sürece hiçbir sakıncası yok. Yani gidip back squat yapıyorsan sorun olabilir, kesin bir şey yok. Sana önerim calisthenics çalışman şu anda. O 5 kglik dumbell ile yüksek tekrarlı izole egzersizleri yapabilirsin, yan omuz, arka omuz, biceps curl gibi.

Squat yapmıyorum biceps curl tarzında ağılık kaldırıyorum teşekkür ederim.

Geri
Yukarı