13 Yaşında protein tozu kullanılır mı?

Merhaba yorumları okumadan soruna cevap vereyim. Zaten yaşlar 13 14 15 iken hormonlar tavan olduğu için bir protein tozuna ihtiyacın olduğunu sanmıyorum ev yemeği ile gidebildiğin yere kadar git baktın olmuyor artık ona göre bir araştırma ile başlayabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya bak kardeşim protein tozu anabolik madde değildir seni kaslandırmaz. Aksine çok fazla tüketirsen karaciğer yağlanması gibi şeyler olur. Sağlığından olursun. Protein tozu protein eksiğin olduğu zamanlarda veya kendine güzel bir içecek yapmak istersin ama sporcu olduğun için asitli şeyler içmezsin o zaman kullanırsın. Yani bu yaşta vücudunun iyi olması genetik bir şeydir. Ayrıca denizde senin vücudun kimsenin umrunda değil. Sadece kaslı olursan dikkat çekersin.

Görürsün sen. 5 ay sonra tazı gibi olacağım. 5 ay sonra fotoğraf atacağım. Görürsün. Bizim okulda Atıf var. O çok kaslı. O niye yapmış?
Arkadaşın 5 ayda 13 yaşında pek bir şey yapılamaz maalesef. Fakat sporunu yap, altyapı oluştur. Ama 5 ayda tazı gibi falan olmak hikaye.
O protein tozu kullanıyor.
Arkadaşım protein tozu sihirli ve seni şişiren bir şey değil. Sadece protein ihtiyacını karşılar.

Kasların hafızası oluşmuş adam 5 ayda vücudu geri kazanıyor 0'dan 5 ayda tazıyı bırak yavrusu olamazsın. Protein tozuda ek ilaç değildir sadece protein ihtiyacını karşılar kullanınca bir anda kasların falan belirginleşmez.

Buradan herkese yazıyorum. Akşam spor üstüne 6 yumurta kırıp yedim. Sabah da 2 tane... Kaslarım şimdiden sertleşmeye başladı. Söylenenlere şimdiden inat protein tozundan vazgeçtim. Tam gaz devam.

Buradan herkese yazıyorum akşam spor üstüne 6 yumurta kırıp yedim sabahda 2 tane kaslarım şimdiden sertleşmeye başladı söylenenlere şimdiden inat protein tozundan vazgeçtim tam gaz dewam.

Toplamda 8 yumurta 2 gün yaptım daha henüz bunu ve farkı gördüm. Cidden demek ki 5 ay yapsam ne olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan herkese yazıyorum. Akşam spor üstüne 6 yumurta kırıp yedim. Sabah da 2 tane... Kaslarım şimdiden sertleşmeye başladı. Söylenenlere şimdiden inat protein tozundan vazgeçtim. Tam gaz devam.

Toplamda 8 yumurta 2 gün yaptım daha henüz bunu ve farkı gördüm. Cidden demek ki 5 ay yapsam ne olurum.
Johnny Bravo olursunuz.

Sporu kendin için yapıyorsun birilerine inat için değil kardeşim.

Protein tozunun bebeklik harici kullanım yaşı yoktur. Spor mağazalarında ve direkt supplement mağazalarında(supplementler.com) bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı