13 Yaşında protein tozu kullanılır mı?

Öncelikle hepinize merhaba, Technopat'a yeni katıldım. 2 sorum olacak 13 yaşındayım bu yaşta protein tozu kullanabilir miyim? Ağır spor çalışıyorum evde ve nereden alabilirim? Eczanede vs. var mıdır? Uzak yerler olmasın yaygın yerler olursa sevinirim.

Protein tozu bir yas sınırı yok. Zaten yemek yerken protein alıyorsun. Günlük preteini tamamlamak icin protein tozu kullanılır ya da haslanmıs yumurta yersin 7 8 tane.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kaynak verir misin?

Kuzenim spor hocası da ondan öğrendim.

Protein tozu bir yas sınırı yok. Zaten yemek yerken protein alıyorsun. Günlük preteini tamamlamak icin protein tozu kullanılır ya da haslanmıs yumurta yersin 7 8 tane.

Zaten öyle yapıyorum.

Son kez yazıyorum bu konu kapansın. 5 ay sonra tekar açacağım ve fotoğrafımı yükleyeceğim ölmezsek depremde.

@Atlas Olta 5 ay sonra fotoğrafımı atacağım lütfen bu konu burada kapansın.

Daha bir sürü kaynak var. Senin kaynağın nedir?

Neyse son bir mesaj yazıp bırakıyım. Ben anlamıyorum spora dün başlayan çocuk benden daha bilgili. Madem bilgilisin o zaman neden bu konuyu açtın birader?

Hocam 13 yaşındayken küçük çocukları niye burada istemiyorlar diyordum şimdi 17 yaşıma geldim artık anlıyorum.

Daha bir sürü kaynak var. Senin kaynağın nedir?
Umrum değil.

İnsanlar sana yardımcı olmak için bir şeyler yazıyor sen neredeyse herkesi terslemişsin dostum, madem böyle yapacaksın neden konu açtın? Açıp internetten okusaydın. Senden büyük abilerin de senin yaşından geçtiği için az çok ne duygular içinde olduğunu biliyoruz. Plajda kızlara güzel mi görünmek istiyorsun, arkadaşlarına hava mı atacaksın? Seni görecekler bak şu çocuk ne kadar kaslı diyecek, ee sonra? İnsanların senin arkasından konuşmasını neden istiyorsun? Zaten kimsenin umurunda değilsin herkes kendi işine bakar. Arada muhabbet olsun diye seni söylerler şu çocuk kaslıymış diye 2 dakika sonra seni hatırlayacak kimse kalmaz. O yüzden o kafandaki düşünceyi değiştir, sen kendinle yarış. 1 ay önceki fotoğrafınla şu ayki fotoğrafında biraz olsun farklılık varsa sen zaten kazanmışsındır. Diğer türlü onlara güzel gözükmek için yapacaksan ömrün insanlara kendini beğendirmekle geçer. Uzun lafın kısası senden büyük olan birisinin sözünü 2 defa düşün. Onlardan daha bilgili olabilirsin ama daha tecrübeli olamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı