13 yaşında vücut nasıl yapılır?

Egefittnes da iyidir ama Ağırsağlamın videoları sana daha çok yardımcı olacaktır

Sağ ol kanka.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
kanka bu da yarar mı sence. Karın kası yapmaya.
Dediğim gibi yağ oranın düşükse karın hareketleriyle çabuk çıkartırsın karın kasını ama sana şunu söylüyüm bu spor sadece karın ve koldan ibaret değil.

Egefittnes da iyidir ama ağırsağlamın videoları sana daha çok yardımcı olacaktır.

Dediğim gibi yağ oranın düşükse karın hareketleriyle çabuk çıkartırsın karın kasını ama sana şunu söylüyüm bu spor sadece karın ve koldan ibaret değil.

Kanka zaten amacım o karın kası kol kası da yapmak istiyorum kol kasını karın kası yaptıkdan sonra kol kası yapacağım.

Spora mı gideceksin yoksa evde mi yapacaksın? Evde yapacaksan aletlerin var mı? Yoksa almayı düşünüyor musun? Boyun ve kilon nedir? Bunları söyledikten sonra öneri yapabilirim.

Knk ben 16 ya gireceğim ben evde ekipmansız biraz ağır antrenmanlar uyguluyorum ege fitness ın ekipmansız 5dk serisi var bende işe yarıyor ama 13 yaşında boy uzaması hızlanıyor o nedenle belki bu sıkıntı olabilir yani istediğin gelişimi tam göremiyebilirsin yapmanın nedeni ne kilo vermek veya boy uzatmak mı yoksa vücut u toparlamak mı.Gelişimin tamamlanmadan aşırı kas falan bekleme çünkü dediğim gibi şu an vücut un çoğunu boyuna harcıyor protein vb yi.Mesela benim kilo eksiğim var onun için yapıyorum.Fakat spor yaparsan kas olur mu olur fakat bu body buldingciler gibi çıkarmak için biraz daha büyümek lazım diye düşünüyorum.Ama kas fayda sağlar daha sağlam durursun birşey ler i daha rahat kaldırırsın en önemlisi sağlık için iyi birşey ama kendini çok yorma yani bu yaşta çok bi önemi olacağını düşünmüyorum.

Spor mükemmel bir dengeleyicidir kilo fazlası olana kilo verdirir eksiği olana kilo aldırır.Vücut u dinç tutar.Ağrıları dindirir.Ben 1hafta da 1.5-2 kilo alıyorum spor ile beslenme de iyi olunca.Ve bunu kas olarak aldığım için vücut gelişiyor.Sende düzenli yaparsan iyi yerlere gelirsin.Bir spor dalına da yönelebilirsin.

Spora mı gideceksin yoksa evde mi yapacaksın? Evde yapacaksan aletlerin var mı? Yoksa almayı düşünüyor musun? Boyun ve kilon nedir? Bunları söyledikten sonra öneri yapabilirim.

Dambıl var barfiks çubuğu var.

Kanka ben 16 ya gireceğim ben evde ekipmansız biraz ağır antrenmanlar uyguluyorum ege fitness ın ekipmansız 5dk serisi var bende işe yarıyor ama 13 yaşında boy uzaması hızlanıyor o nedenle belki bu sıkıntı olabilir yani istediğin gelişimi tam göremiyebilirsin yapmanın nedeni ne kilo vermek veya boy uzatmak mı yoksa vücut u toparlamak mı? Gelişimin tamamlanmadan aşırı kas falan bekleme çünkü dediğim gibi şu an vücut un çoğunu boyuna harcıyor protein vb yi. Mesela benim kilo eksiğim var onun için yapıyorum. Fakat spor yaparsan kas olur mu olur fakat bu body buldingciler gibi çıkarmak için biraz daha büyümek lazım diye düşünüyorum. Ama kas fayda sağlar daha sağlam durursun bir şeyler i daha rahat kaldırırsın en önemlisi sağlık için iyi bir şey ama kendini çok yorma yani bu yaşta çok bir önemi olacağını düşünmüyorum.

Güçlenmek ve kilo almak boy kısatmaz ki aslında ama kendinden ağır ağırlık kaldırırsan boy uzamaz çok.

Dambıl var barfiks çubuğu var.

Güçlenmek ve kilo almak boy kısatmaz ki aslında ama kendinden ağır ağırlık kaldırırsan boy uzamaz çok.
Ben boy kısaltır demedim bot kalıtsaldır zaten ve çok etkisi olmaz ben dedim ki vücut un bu yaşlarda boy uzamasına öncelik verdiği için kas yapımını biraz geri plan a atar.Kilo almak için sık öğün ye kalori hesabı yap dediğim gibi spor yap mesela ben karın kası ile göğüs yapıyorum bu aralar önce de omuz kol çalışıyordum.Her gece bunlardan yap kilo alırsın ama beslenme önemli.O ağırlık kaldıranların boyu uzamaz lafı da hurafedir.Ağırlık sporu yapanların boyları kısa olduğu için ortaya çıkmıştır tamamen yanlıştır.Sadece kısa insanların vücutları ağırlık kaldırmaya daha yatkın olduğu için genelde ağırlık kaldıranların boyu kısadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı