13 yaşındayım ve kilo alamıyorum

purrito

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul, Türkiye
Herkese iyi Sosyaller. 13 yaşındayım ve 40 kiloyum. Boyum 1 metre 67 santim. Evet biraz çok düşük. Bir ay önce falan düzeltmeye çalışıyordum çok yemek yiyordum 42-43 kilolara çıktım ama bir üşütme hemen beni 40 kiloya düşürdü. Motivasyonum bozuldu benim de. Şu an hala 40 kiloyum ve sonuçta çok hızlı bir şekilde uzuyorum ve eğer kilo almazsam sağlık problemleri yaşayacağımı düşünüyorum. Ne yapmalıyım? Aşağıda bu konuyu çözmek için merak ettiğim bazı sorular var.

• Günde kaç öğün ana yemek yemeliyim?
  • Kalori dolu bazı besinler nelerdir?
  • Milkshake gibi şeyler hazırlamalı mıyım?
  • Spor yapmalı mıyım? Eğer yapmalıysam ne yapmalıyım? Ağırlık, cardio vb. (Evde koşu bandı mevcut.)
  • Uyku düzenimin kilom ile alakası var mı? Kaç saat uyumalıyım?

Yemek dışında başka bir çaresi yok eğer yediğin halde kilo alamıyorsan yemiyorsundur yeterince doktora başvurun eğer hormonel bir probleminiz yoksa maalesef tek yol bu.

Sürekli fast-food tüket. LoL oyna. Her maç için bir cips idealdir. Akşamları hamburger ve pizza gömebilirsin. Sabah kahvaltısında da bol yağlı kokoreç iyi gider.

Hahaha atacaklar için böyle konuya böyle cevap.

Sürekli Fast-food tüket. LoL oyna. Her maç için bir cips idealdir. Akşamları hamburger ve pizza gömebilirsin. Sabah kahvaltısında da bol yağlı kokoreç iyi gider.

Hahaha atacaklar için böyle konuya böyle cevap.

Güzel öneri olmuş, haha atacak bir durum yok, şaka bir yana, her insanın günde alması gereken kalori vardır, ortalama olarak 2000 diyebiliriz ve değişkenlik gösterir. Aldığın fazla kalori sana kilo olarak döner, yaklaşık 7000 kalori fazla alırsan sana bir kilo olarak geri döner, aynı şekilde de 7000 kalori az alırsan sana bir kilo kayıp olarak geri döner. Yemek yeyip alamıyorum diye bir şey yok, kilo vermek ve almak zordur zaten. Tek yapman gereken bir tabak makarna yiyorsan iki tabak yemek ve buna kendini ve mideni alıştırmak. Bol şans.

Herkese iyi Sosyaller. 13 yaşındayım ve 40 kiloyum. Boyum 1 metre 67 santim. Evet biraz çok düşük. Bir ay önce falan düzeltmeye çalışıyordum çok yemek yiyordum 42-43 kilolara çıktım ama bir üşütme hemen beni 40 kiloya düşürdü. Motivasyonum bozuldu benim de. Şu an hala 40 kiloyum ve sonuçta çok hızlı bir şekilde uzuyorum ve eğer kilo almazsam sağlık problemleri yaşayacağımı düşünüyorum. Ne yapmalıyım? Aşağıda bu konuyu çözmek için merak ettiğim bazı sorular var.

• Günde kaç öğün ana yemek yemeliyim?
  • Kalori dolu bazı besinler nelerdir?
  • Milkshake gibi şeyler hazırlamalı mıyım?
  • Spor yapmalı mıyım? Eğer yapmalıysam ne yapmalıyım? Ağırlık, cardio vb. (Evde koşu bandı mevcut.)
  • Uyku düzenimin kilom ile alakası var mı? Kaç saat uyumalıyım?

Dostum 13 yaşındasın bunları düşünmek için daha çok erken. Ben ve benim neslim o yaşlarda ne milkshake ne ağır ne de cardio gibi şeyleri biliyordu çoğu arkadaşımda zayıfken sonradan kilo aldı uzadı o yüzden hayattan keyif alarak bildiğin gibi yaşa. 13 yaşında en iyi yapabileceğin şey aktif olmak, esnek olmak. Basketbol, futbol gibi şeyler oynaman iyi olacaktır. Uyku hayatına çok etki ediyor en azından 20 yaşına kadar uyku düzenine dikkat edersen boy uzama imkanın var o yüzden ne boyunu ne kilonu kafana tak. Bu aralar sosyal medyadan olsa gerek çok küçük yaşlarda bunları düşünüp hayatınızı zehir ediyorsunuz, yapmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı