13000 TL'ye Android telefon tavsiyesi

Bütçe
12.000 - 13.000 TL

Hyperion70

Centipat
Merhaba, 2018 yılından beri kullandığım Redmi 5 Plus artık bana yetersiz kaldığı için yeni bir telefon arayışındayım. Bütçe olarak en fazla 13 bine kadar çıkabilirim. Daha fazla üzerine koymak istemiyorum.

Kamera benim için çok önemli değil çok nadir fotoğraf çekerim. Çok ağır ve uzun süreli oyun oynamıyorum, oynadığım oyunlar pes, Clash Royale, Critical Ops tarzında düşük oyunlar. Fakat yine de işlemci performansı benim için ön planda diyebilirim. Bataryanın da en azından günü kurtarabilecek düzeyde olmasını isterim.

Genelde bu fiyat bandında S20 FE önerildiğini görüyorum. Özellikleri de gayet güzel duruyor ancak 2020 çıkışlı olması ve bu forum da dahil olmak üzere bazı yerlerde gördüğüm kadarıyla sanırım ısınma ve bataryanın günü çıkarmaması gibi sorunları olduğunun söylenmesi beni kuşkulandırdı. Burada S20 FE kullananlar da tecrübelerini belirtirse telefon hakkında memnun kalırım. S20 FE haricinde A54 gördüm fakat işlemcisine pek güvenemedim. Onun haricinde diğer marka/modellerde gözüme çarpan iyi bir cihaz olmadı. Sizin de önerilerinizi, görüşlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

S20 fe kullanıyorum.Batarya hakkında şunları söyleyebilirim ortalama 6-8 saat arası ekran süresi alıyorum 120 hz de. 60 hz de ise 1 saat daha fazla gidiyor.S seri telefonlar genelde a serisine göre daha fazla güç tüketiyor.A serisi bir telefon alıp daha çok ekran süresi alabilirsin ama işlemciden, malzeme kalitesinden ve bazı servis uygulamalarından feragat etmek durumunda kalmış olacaksın bu da sana kalmış.Isınma oyun oynadığımda oluyor ama el yakacak derece de değil.Mesela pubg oynadığımda hissedilecek derecede ısınıyor ama rally fury oynarken ısınmıyor.(evet 2 oyunum var :)Ben 15 aydır kullanıyorum cihazdan memnunum.Eğer alacaksan snapdragon lu modeli olmasına dikkat et.

GT 2 bütçemi çok aşıyor. A54 ise işlemci konusunda düşük kalıyor gibime geldi.

S20 FE kullanıyorum. Batarya hakkında şunları söyleyebilirim ortalama 6-8 saat arası ekran süresi alıyorum 120 Hz de. 60 Hz de ise 1 saat daha fazla gidiyor. S seri telefonlar genelde a serisine göre daha fazla güç tüketiyor. A serisi bir telefon alıp daha çok ekran süresi alabilirsin ama işlemciden, malzeme kalitesinden ve bazı servis uygulamalarından feragat etmek durumunda kalmış olacaksın bu da sana kalmış. Isınma oyun oynadığımda oluyor ama el yakacak derece de değil. Mesela PUBG oynadığımda hissedilecek derecede ısınıyor ama Rally Fury oynarken ısınmıyor.(evet 2 oyunum var:)ben 15 aydır kullanıyorum cihazdan memnunum. Eğer alacaksan Snapdragon'lu modeli olmasına dikkat et.

Teşekkür ederim görüşleriniz için. 😊

GT 2 bütçemi çok aşıyor. A54 ise işlemci konusunda düşük kalıyor gibime geldi.
Exynos 1380, bahsettiğiniz oyunlar için yeterli bir işlemci ama S20 FE performansını sunamaz.
Ama S20 FE, A54'ten daha zayif bataryaya sahiptir ve daha çok isinacaktir.
Eğer guncelliğe önem vermiyorsanız S20 FE daha iyi bir tercih olabilir.

Exynos 1380, bahsettiğiniz oyunlar için yeterli bir işlemci ama S20 FE performansını sunamaz.
Ama S20 FE, A54'ten daha zayif bataryaya sahiptir ve daha çok isinacaktir.
Eğer guncelliğe önem vermiyorsanız S20 FE daha iyi bir tercih olabilir.

Daha iyi bir telefona sahip olunca belki oynayacağım oyunlar da değişiklik gösterebilir bende kendimden pek emin değilim doğrusu o konuda. Güncellikte aşırı önemli değil benim için. Sanırım S20 FE modeline yöneleceğim.

S20 FE pil olarak sorunlu. A54 ise işlemcisi kötü olduğundan 2 yıla yavaşlamalar başlar. GT2 çok ısınıyor. Maalesef bütçenizi 15-20 bin yapmadan sorunsuz kaliteli telefon bulmak zor artık bu bütçelerde. F5, S22, S21 FE falan bakabilirsiniz.

valla bende de redmi 5 var 4 yılı geçti alalı ve şuan ben de arıyorum yeni telefon xiaomi alsam mı diye tekrar düşünmüyor değilim

S20 FE pil olarak sorunlu. A54 ise işlemcisi kötü olduğundan 2 yıla yavaşlamalar başlar. GT2 çok ısınıyor. Maalesef bütçenizi 15-20 bin yapmadan sorunsuz kaliteli telefon bulmak zor artık bu bütçelerde. F5, S22, S21 FE falan bakabilirsiniz.
xiaomi lite 12 nasıl?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı