13500 TL Laptop Önerisi

cgrrx

Decapat
Arkadaşlar merhaba elektrik elektronik mühendisliği okuyorum. Hem oyun oynayabileceğim hem de derslerimde kullanacağım bir laptop istiyorum.
Normalde aklımda Monster Tulpar T7V20.2 ve HP Omen 17 CB1026NT vardı lakin ikisinde de stok yok şu an.
Önceliğim 17.3 inç ama 15.6 inç de olabilir. Ve şöyle bir sorum var diyelim ki 15.6inç aldım ve bir de monitör aldım, monitöre bağlayıp aynı performans ile kullanabilir miyim? Önerileriniz için teşekkür ederim iyi akşamlar dilerim.

Adam laptop istiyor ama laptop masaüstü almak istese heralde öyle derdi sizene ya insanların tercihlerinden belki biyerlere götürmesi lazım laptobu herkes sadece evinde bilgisayara ihtiyacı olmuyor.

Ben masaüstü önermedim kendisine. 13000 TL'ye laptop alma dedim çünkü laptop alamaz o paraya çok iyi laptop alamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Arkadaşlar merhaba elektrik elektronik mühendisliği okuyorum. Hem oyun oynayabileceğim hem de derslerimde kullanacağım bir laptop istiyorum.
Normalde aklımda Monster Tulpar T7V20.2 ve HP Omen 17 CB1026NT vardı lakin ikisinde de stok yok şu an.
Önceliğim 17.3 inç ama 15.6 inç de olabilir. Ve şöyle bir sorum var diyelim ki 15.6inç aldım ve bir de monitör aldım, monitöre bağlayıp aynı performans ile kullanabilir miyim? Önerileriniz için teşekkür ederim iyi akşamlar dilerim.
Monitör bağlayıp kullanabilirsin. 4k 60fps e kadar destek oluyor.

Ben masaüstü önermedim kendisine. 13000 TL'ye laptop alma dedim çünkü laptop alamaz o paraya çöptop alır. Bütçeyi 25000'e çıkartsın.

Senin RTX 2060 eski teknoloji mi oluyor? Bu eski teknoloji mi?

Başlıycam çöptopuna senin RTX 2060 eski teknolojimi oluyor. Bu eski teknoloji mi?

Monster alınmaz kronik sorunlu olmayan parça kullanmıyorlar attığım Dell marka laptop daha iyi ve daha kaliteli parçalara sahip. Ve markası Monster'dan daha iyi.

Kredi çekebilir belki. Onu ben bilemem. Donanım iyi gibi görünse bile malzeme kalitesi düşüktür öyle ucuz makinelerin. USB'ye stick sokar, port elinde kalır. Malzeme leğendir zaten. Kesinlikle önermem. Çok düşük bir bütçe yani.

Adamın parası bu fazlası yok neden bir laptop için kredi çeksin 2060 ve 10750H'lı bir laptopa çöptop dedin ya.

Monster alınmaz kronik sorunlu olmayan parça kullanmıyorlar attığım Dell marka laptop daha iyi ve daha kaliteli parçalara sahip. Ve markası Monster'dan daha iyi.

Yaw sanane kardeşim sanane adamın parası bu fazlası yok neden bir laptop için kredi çeksin 2060 ve 10750H'lı bir laptopa çöptop dedin ya senin banlanman falan lazım.

Çekmiyorsa çöptop alır. Ben uyarımı yaparım dostum. Sinirlenecek bir şey yok. Deneyim konuşuyor burada. Benim elimden çok laptop geçti. Bilgilerimi paylaşıyorum. Mesela Dell var Dell var. Tüm modeller aynı kalitede değil. Ucuzdur vardır illeti demiş atalar. 13000 TL artık çok düşük bir bütçe. Bu makineler yurtdışında 500 dolarlık makine yani. Kalitesi de ona göre. Alamıyorsa hiç almasın bence. Bu da bir tavsiye..

Çekmiyorsa çöptop alır. Ben uyarımı yaparım dostum. Sinirlenecek bir şey yok. Deneyim konuşuyor burada. Benim elimden çok laptop geçti. Bilgilerimi paylaşıyorum. Mesela Dell var Dell var. Tüm modeller aynı kalitede değil. Ucuzdur vardır illeti demiş atalar. 13000 TL artık çok düşük bir bütçe. Bu makineler yurtdışında 500 dolarlık makine yani. Kalitesi de ona göre. Alamıyorsa hiç almasın bence. Bu da bir tavsiye.

Aynen asgari ücretin 2500 TL olduğu ülkede 13000 TL çok düşük bir miktar. Ya kardeşim malzeme kalitesi niye düşsün içindeki parçanın özelliği düşüyor.

Yani senin seçimin hocam. Parası senden, tavsiyesi benden. Çöptop istiyorsan al ama ben şahsen 13000 TL'mden de olmamak için almazdım. Bu konuda fazladan şey yazmaya gerek yok. Gereksiz mesaj atmış oluruz. Ben tavsiyemi verip geçerim.

Onu bana söyleme. Asgari ücreti 2500 TL yapan ve dışarda 300 - 500 TL'ye satılan çöp makineleri fahiş vergilerle 13000 TL'lere satanlara söyle.

Ya bir şeyden anladığın yok çıldırtma insanları. Çöptop ne ya!

Geri
Yukarı