14.000 TL monitör dahil sistem toplama

Bütçe
14.000 TL
Selamlar. Bir süredir araştırma yapıyorum fakat kararsızlığımı gideremedim. Web yazılımı ve Android yazılımı ile uğraşıyorum ama şimdilik bunlara özel bir sistem gereksinimi duymuyorum. Günde 1-5 saat arası oyun oynamak için monitör dahil 14.000 TL bütçe ile sistem toplamak niyetindeyim.

Oynamak istediğim oyunlar:
  • Forza Horizon 4
  • Overwatch
  • World of Warcraft
  • Valorant
  • SnowRunner

Gönül isterki bu tür oyunları ultra grafik ile oynayabilecek sisteme sahip olmak.
Monitör olarak 32" 1440P(nam-ı diğer 2k) düşünmüştüm fakat 1440P'de yüksek grafik için parçaların yetmeyeceğini düşündüğüm için monitörün 27" 1080P olmasında karar kıldım. Sizlerin yardımı ve tavsiyesiyle karar değişebilir tabii. Artık sizlerin takdirinde.

İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

Buyurun.

Dosya Ekleri

• pc.png
    pc.png
    42 KB · Görüntüleme: 30

13.914 TL

Hocam 14000TL'ye 480GB SSD hiç olmamış ayrıca önemli olan tek şey ekran kartı değildir anakartı neden bulduğun en kötü anakartı koydun ayrıca k işlemci koymuşsun buna koyacağın fan nerede acaba sorabilir miyim?

Toplam 14.120 TL.

Ekran kartı bir tık düşürülüp örneğin 3060 gibi ve oradan gelen parayla da işlemci bir tık yukseltilebilir

kasa baya iyi imiş

Hocam 14000TL'ye 480GB SSD hiç olmamış ayrıca önemli olan tek şey ekran kartı değildir anakartı neden bulduğun en kötü anakartı koydun ayrıca k işlemci koymuşsun buna koyacağın fan nerede acaba sorabilir miyim?

Ekran kartı bir tık düşürülüp örneğin 3060 gibi ve oradan gelen parayla da işlemci bir tık yukseltilebilir

kasa baya iyi imiş
Anakart B460M serisinin en iyilerinden. 480 GB oyun için yeterli. Sizin yaptığınız sisteme gelirsek bu bütçeye RTX 2060 takmışsınız kasa ve PSU frisby patlar, render almayacak sıvı soğutma gereksiz aynı şekilde M2SSD'de, B450M bir anakart almak yerine o fiyata B550M alınabilirdi. LPX çipli RAM'ler sorunlu ve ghosting sorunu olan monitör önermişsiniz.
@RPM haksız mıyım hocam?

Anakart B460M serisinin en iyilerinden. 480 GB oyun için yeterli. Sizin yaptığınız sisteme gelirsek bu bütçeye RTX 2060 takmışsınız kasa ve PSU frisby patlar, render almayacak sıvı soğutma gereksiz aynı şekilde M2SSD'de, B450M bir anakart almak yerine o fiyata B550M alınabilirdi. LPX çipli RAM'ler sorunlu ve ghosting sorunu olan monitör önermişsiniz.
@RPM haksız mıyım hocam?
ben sıvı soğutmayı şekil olsun diye koydum işlemcide fan yok fan

14.284 TL.

Kasa ve PSU için güncelleyeceğim.

Son düzenleme:
Öncelikle herkese ilgisi için teşekkür ediyorum.

Önerilen bu sistemler 1440p monitörde yüksek grafik oynatır mı? Çünkü 1440p monitör alıp bunca para vermişken yüksek grafikte fps sorunu yaşamak da üzücü olur. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?

@RPM Önermiş olduğunuz sistem 1440p monitörde yüksek grafik oynatır mı hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı