14.000 TL Monitör Dahil Sistem Toplama

Hocam farklı sitelerden bahsediyoruz yalnız. Siz Amerika Paketim'den bahsediyorsunuz, ben Amerika Postam'dan bahsediyorum. Amerika Postam'ın öyle bir iddiası yok. Doğru olan bu zaten. E-Ticaret'te gümrük ödememek gibi bir şey olduğunu (35 Euro üstünde) ilk defa sizden duydum ben de.

Hocam durum içime oturdu kıl oldum ve kendileriyle iletişime geçtim konuşmadaki yazım hatalarından dolayı özür dilerim mobilden ve hızlı bir şekilde yazdım konuşmamız şu şekilde ;
IMG_1893.JPG
IMG_1894.JPG
IMG_1895.JPG

Arkadaşlar ufak bir güncelleme vereyim dedim size. Parçaların çoğu geldi. Gelenlerde sıkıntı yok, hepsi sorunsuz çalışıyor. Sadece ekran kartı (OC Edition olmayan ASUS 1080Ti STRIX) thermal throttle yapıyor. Temiz kurulum yapıp tekrar test edeceğim sonra. Salı veya çarşamba günü tüm parçaların elimde olmasını ön görüyorum. Yaklaşık bir aylık beklemeye değecek mi bakalım. Amerika Postam için ayrı bir konu da açacağım. Özetini isterseniz buyrun:
Yoğunluğu bahane edip iş yapmayan bir firma. Verdikleri her türlü süre yanlış ve hepsini teker teker sorduğumda aynı cevabı aldım. "Sistemde hata oluşmuş." Söyledikleri yalanların hadde hesabı yok. Sorun çıktığında ben dürtmediğim sürece de nedenini ve nasıl çözüleceğini söylemediler. 1 kere aradılar, ve bu sorun yüzünden 10 gündür gönderemediklerini söylediler. "Şimdi mi söylenir bu?" dedim, yine aynı cevap: "Yoğunuz."

1100 olacaktı o, yanlış yazmışım. Gümrük ve kago 1100 dolar civarı tuttu. Express servis ben aldıktan da 1 gün sonra ucuzladı nedense. Ekonomi servisini de kaldırmışlar.
Kanaatimce Türkiye'den almak daha ucuza geliyor sanırım. Hesapladınız mı?

Kanaatimce Türkiye'den almak daha ucuza geliyor sanırım. Hesapladınız mı?
Az biraz farkla hala daha ucuza geliyordu. Kraken serisi Türkiye'de yoktu, 1080Ti fiyatları bile uçuştaydı ve bazı parçaları bulmak imkansıza yakındı. Tabii ben bu işi İstanbul'a gitmeden (çoktan gittim) bitirmek istiyordum. Böyle bekleyeceğimi bilsem o kadar farka kıyar buradan alırdım alabileceğim her şeyi.

Dün akşam kalan parçaların çoğunluğu geldi. Farklı adres saçmalığı yüzünden klavyem Çeşme'deki yazlığa gitmiş olsa da sistem bir nevi tamamlandı. Yakından fotoğraflarını paylaşacağım, çünkü 7 metrekare odamda bilgisayar parçası kutusundan adım atılacak yer kalmadı. Masa üstü kablo derleme işini de ses arayüzü ve mikrofon kolu gelmediği için yapamıyorum. Kısacası odamda iki kavram hükum sürüyor: Kaos ve RGB.
Kalan (henüz elime ulaşmayan) parçalar :
24 pin sleeved kablo (Corsair fotoğrafını koymasına rağmen kimseye göndermiyormuş kitte. Dikkatsizlik yapmışız. Yapabilecek bir şey yok. Ya Cablemod'dan alacağım ya da Modifiyemalzemecisi'ne gerekli uzunluğu söyleyip male to male 24pin fiyatı isteyeceğim. önce 14 bin, sonra 17, kargoyla 20 bin bu iş nereye gidiyor böyle hocam? :D)
Elgato HD60 Pro
Mikrofon Kolu
Ses Arayüzü (Behringer U-Phoria UMC204HD)
Klavye (Blackwidow Chroma V2)
2. Kulaklık (Steelseries Arctis 7)

Gelsin fotoğraflar! (Monitör, mikrofon vs. her şey dahil masa fotoğrafları ve videosu umarım bu hafta sonuna doğru kullanıcı incelemeleri bölümünde herkese açık bir şekilde sizi ve yorumlarınızı bekler. ;))

Sweet Child O' Mine

Dipnot: Canlı yayın yapamıyorum maalesef. Çoktan topladım zaten sistemi belli olduğu gibi. Hem ben hastayım hem de babaannem yoğun bakımda. İki softboxda patladı akım yüzünden. O benim hatam, ama şuan yapabilecek bir şeyim yok. Çok bekleme yaptım zaten reddit'e de buraya da. En iyisi 3 dakikalık bir montaj olacak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı