14.000 TL PC toplama tavsiyesi

Bütçe
14000

Yusuf663

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Başlıkta da gördüğünüz gibi bütçem 14.000 TL. Bu paraya parasının hakkını verebilecek bir sistem toplamayı düşünüyorum. Monitör 14.000TL'ye dahil değil, sadece kasa RTX 3060 bir sistem düşünüyorum ama o bütçede de işlemciler pek de iyi değil haliyle.

Oynadığım oyunlar: FiveM, Valorant, CS:GO, Forza Horizon 4, Euro Truck Simulator 2, Multi Theft Auto San Andreas, San Andreas Multiplayer (SA: MP) ve Mount and Blade: Bannerlord 2.

Laptop düşünüyor musunuz? Bu bütçede laptop öneririm. Pek performans kaybı yaşamazsınız ve taşınabilir olur.
Önerim;
@Radeon RX 5500M onay verir ise :)

Bir tık darboğaz olabilir.

RTX 3060 minimum 650 Watt istemiyor mu? Sistem yük altında kapanmaz mı?

Başlıkta da gördüğünüz gibi bütçem 14.000 TL. Bu paraya parasının hakkını verebilecek bir sistem toplamayı düşünüyorum. Monitör 14.000TL'ye dahil değil, sadece kasa RTX 3060 bir sistem düşünüyorum ama o bütçede de işlemciler pek de iyi değil haliyle.

Oynadığım oyunlar: FiveM, Valorant, CS:GO, Forza Horizon 4, euro Truck Simulator 2, multi theft Auto San Andreas, San Andreas multiplayer (sa: MP) ve Mount and Blade: Bannerlord 2.

Hocam gerçekten memnun olacağın bir 3060 sistem arıyorsan ne yazık ki aşağı yukarı en az 16 bin tutucağını düşünüyorum o yüzden ekran kartını 2060 da düşürüp çok iyi performansa ve soğutmalara sahip bir sistem dizebilirsin çünkü malum ben aralık ayında 14 bin eden 3060 Ti sistemimi şimdi 21 bine aldım ve Ti kalmadığı için Ti parasına 3060 aldım gerçekten üzücü. Ama illaki 3060 istiyorum diyorsan bu var ama tabii emin değilim sadece gördüm gözüme çarptı:

Geri
Yukarı