14-18 yaşlarımda boyum 1.80 olur mu?

LASKEH123

Centipat
Beyler yaşım 13.5 2 ay sonra 14'me gireceğim spor yapıyorum, IP atlıyorum süt ve yumurtayı çok tüketirim, gelecek sene yüzmeye gitmeyi düşünüyorum. Babamla annemin boyu biraz kısa ama dedemin boyu 1.90'a yakındır. Abimin boyu 1.75-1.80 arası sizce ben 1.80-1.85 olur muyum? Tanıdıklar abin senin yaşında bu kadar uzun değildi sen 1.85 olursun diyorlar sizce? Ergenlikten önce sağlığım kötüydü ve boyum 1.45'Ti ergenlikten bu yana 1.63 oldum ve şu anda spor vb. şeyler yapıyorum sizce boyum 1.80-1.85 arası olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genetiğe bağlı. Sağlıklı beslen, barfiks çek ve bacaklarını esnet spordan vazgeçme. Ağırlık fazla kaldırma, kilon ve kendini zorlamayacak ağırlıkta olursa hiç bir zararı olmaz, aksine faydası olur ve kollarını güçlendirir. Abur cubur yeme, yağlı yiyecek tüketme şeker ve tuzu azalt. Mümkün olduğunca şekeri Meyve çeşitlerinden almaya çalış ve bol bol süt ürünleri tüket. Gerisi de Genetiğe kalmış.

Genetiğe bağlı. Sağlıklı beslen, barfiks çek ve bacaklarını esnet spordan vazgeçme. Ağırlık fazla kaldırma, kilon ve kendini zorlamayacak ağırlıkta olursa hiç bir zararı olmaz, aksine faydası olur ve kollarını güçlendirir. Abur cubur yeme, yağlı yiyecek tüketme şeker ve tuzu azalt. Mümkün olduğunca şekeri Meyve çeşitlerinden almaya çalış ve bol bol süt ürünleri tüket. Gerisi de Genetiğe kalmış.
Şöyle söylim yani genetiğimde dayım,amcam,dedem uzunlar babam biraz onlara göre kısa ama abim 1.75 falan. Yani bilmiyorum ama 1.80-1.85 olurum bence.

Kesinlikle bende senden bir 9 10 ay büyüğüm. Şu an sesim çok kalınlaşmış.(Dışarıdan öyle deniyor).Boyum artmış ölçtüğümde 1.70 çıktı yani sen anlamadan uzarsın.

Vücut yapmak vb. işlerle uğraşmazsan olma ihtimali var. Çünkü vücudun o yaşlarda gücünü sadece uzamaya harcıyor ama bir de baklava yapacağım dersen güç ikiye bölünür bu yüzden çok yavaşlar.

Bu ne saçma bir mantık. Sen sağlıklı ve yeterli miktarda protein, karbonhidrat, vitamin ve minarelini alırsan kas da yaparsın boy da yaparsın. Fitness da squat ve deatlift harici hareketlerin boyuna hiçbir etkisi olmaz. Bu iki hareketi de yanlış formda yaparsan beline vurur. Barfiks ve yüzme düzenli yaparsan boyun 3-4 cm uzayabilir. Yaşın daha çok genç hala ergenlik çağındasın. Spora bu yaşta önem vermenin meyvelerini gelecekte toplarsın:
Karın kasları için çalışmak zorlar mı yani?

Zorlamaz. Arkadaş saçmalamış. Ama mekik cekmeni tavsiye etmem. Gereksiz ve çoğu zeminde beline ağrı yapar. Barfiks çekerek daha kolay baklava yaparsın. Tabi yanında sırt ve biceps kaslarında gelişir

Bu ne saçma bir mantık. Sen sağlıklı ve yeterli miktarda protein, karbonhidrat, vitamin ve minarelini alırsan kas da yaparsın boy da yaparsın. Fitness da squat ve deatlift harici hareketlerin boyuna hiçbir etkisi olmaz. Bu iki hareketi de yanlış formda yaparsan beline vurur. Barfiks ve yüzme düzenli yaparsan boyun 3-4 cm uzayabilir. Yaşın daha çok genç hala ergenlik çağındasın. Spora bu yaşta önem vermenin meyvelerini gelecekte toplarsın:

Zorlamaz. Arkadaş saçmalamış. Ama mekik cekmeni tavsiye etmem. Gereksiz ve çoğu zeminde beline ağrı yapar. Barfiks çekerek daha kolay baklava yaparsın. Tabi yanında sırt ve biceps kaslarında gelişir
Peki karın kası yerine bacak kası falan çalışsam daha mı mantıklı olur? Karın kasını boyum uzadığında çalışırım ya da devam da edebilirim sizin fikriniz nedir? Yüzmeyi de bu yaz ya da gelecek yaz gitmeyi düşünüyorum şu anda ise ip atlıyourm günde 150-200 e yakın genellikle.

Geri
Yukarı