14 günde koşulsuz iade hakkı kaldırıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Haberde yazan "bilgisayar ve cep telefonları" farkındayım. Karşınızdaki kişiyi haberi okumamakla itham etmeden önce bunun neleri kapsadığını açıkça belirten bir yer var mı ona bakın. Kulaklık gibi bir aleti de onların alt kategorisinde sayabilirler. "Bilgisayar" tek başına inanılmaz belirsiz bir betimleme zaten. Bütün bilgisayar parçaları mı? Pre-built tarzı bilgisayarlar mı? Dizüstü bilgisayarlar mı? Diskler, fanlar, kablolar vs. dahil mi? Yönetmelikte bunlar belirtilmemiş. Siz nasıl bu kadar eminsiniz?

Teknik sorun illa bir bozulma vs. değil diye belirttim bir de. Teknik servis zaten çoğu zaman ya kullanıcı hatası ya da düzgün çalışıyor diye geri gönderiyor ürünü. Kaldı ki üründe sorun olmasa bile uyumluluk sorunları gibi birçok sorun yaşayabilir insan kendi sisteminde.
Katılıyorum. Sabahten beri RAM, SSD gibi parçaların bu kapsamda olup olmadığını anlamaya çalışıyorum. Zaten kaldırılması yeterince büyük skandal değilmiş gibi, bir de sanki ileride duruma göre hareket edilebilsin diye adeta kasten muğlak bırakılmış. Bir devlet tüketiciyi bu kadar sahipsiz bırakamaz. Olacak iş değil. Yukarıda @hacı baba 'in de dediği gibi, ölü pikseli arızadan saymayan Türk esnafına, bir de "yönetmelikte bilgisayar parçası olarak belirtilmemiş" diye laf anlatmaya çalışacağız artık!

Çok ıyı olmus bu halka müstehak. Kendi cevremden biri, bir ürün alıp ürünü bir hafta kullanıp iade ediyordu, alıp iade edıyordu. İyi olmuş olan satıcıya oluyordu.

Bir kullanıcı cep telefonunu ya da bilgisayarını doğrudan iade ediyorsa keyfi iade ediyordur.
Telefon ve bilgisayar şans işi biraz, bazı durumlarda iade etmek gerekiyor.

Bir de "bilgisayar" diyerek açık uçlu bırakmışlar.
O da ayrı problem.

Mesela aldık ama gerçekten beğenmedik nasıl olacak?

monitör alacağım şu an çok tırsıyorum ya ex2510s alacağım yada g24f fakat ikiside bulunduğum bölgede mağazalarda yok internetten almak zorundayım ölü piksel ışık sızması vs vs çıkarsa durum ne olur bilmiyorum
amazonda devam mı ediyor 14 gün muhabbeti?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı