14 saat çalışmaya 35.000 TL maaş iyi mi?

Yok hocam 12 yıl boyunca her zorluğa rağmen çalışacağım biliyorum sosyal hayatım olmayacak ama yaşlandığım zaman Amerika'da güzel bir bahçeli evim olacak.
O toplara girme bence şimdiden. Değil 12 yıl ertesi gün bırakmayacağının bile garantisi yok. 7.5 saatlik makul bir iş bul gerek yok o kadar zahmete. Ya da bir süre MESEM üzerinden staj yap meslek edin. Kaynakçı tornacı boyacı sıvacı hiçbir yerde bulamıyorlar maaşları baya dolgun. 6 ay staj yap mesleğe başla.

@Coderman128 İşe mecbur hocam maalesef.
Oranın patronu kimse Allah ona yağmurlu günde su nasip etmesin. Allahın belası kan emiciler. Allah en kısa sürede kurtarsın inşallah.

O toplara girme bence şimdiden. Değil 12 yıl ertesi gün bırakmayacağının bile garantisi yok. 7.5 saatlik makul bir iş bul gerek yok o kadar zahmete. Ya da bir süre MESEM üzerinden staj yap meslek edin. Kaynakçı tornacı boyacı sıvacı hiçbir yerde bulamıyorlar maaşları bayağı dolgun. 6 ay staj yap mesleğe başla.

Hocam son kez söylüyorum her zorluğa rağmen çalışacağım gerekirse daha fazla mesai yapıp 1-2 saat uykuyla gideceğim. Fabrikaya bunların karşılığını yaşlandığım zaman alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam son kez söylüyorum her zorluğa rağmen çalışacağım gerekirse daha fazla mesai yapıp 2-3 saat uykuyla gideceğim fabrikaya bunların karşılığını yaşlandığım zaman güzel bir bahçeli evde yaşıyarak alacağım başka yol yok.
Hocam 6 ay staj ile meslek edinseniz daha iyi. Harbiden öbür haftaya kadar dayanabileceğinin bile bir garantisi yok. Sağlığın da bozulur. Üstüne amir çavuş mobbing yapar psikolojin bozulur.

Valla bir ömür boyu fabrikalarda ömrünü çürüten var çalışarak. Sor bakayım kaçı Amerika'ya gitmis. Kaçının eline bir milyon liradan büyük para geçmiş. Hatta fabrikaya gittiğinde orada senden yaşça büyük işçilere de sorabilirsin kac yıldır çalışıyorsun, birikimin ne kadar diye. Amele olarak bir yere varamazsın.

Hocam son kez söylüyorum her zorluğa rağmen çalışacağım gerekirse daha fazla mesai yapıp 1-2 saat uykuyla gideceğim. Fabrikaya bunların karşılığını yaşlandığım zaman alacağım.

Kardeş sen anlamıyor musun yoksa troll konu mu bu? 1-2 saat uykuyu sen hayatında görmemişsin 7 de kalkıp liseye gidiyorsun 3 bucukta cıkıp eve geliyorsun sen bir dene bakayım 12 saat vardiyada sabah evde 6.10 geçe çıkıp akşam 21.30 da anca evde oluyordum parası batsın evde yemek bile yiyecek vaktim olmuyordu anca tuvalete girersin.

Burada saçma sapan konuşma milleti de germe senin Amerika hayalin böyle olmaz güldürme :D.
1-2 saat uyku diyor ciddi ciddi. Ben senin bu fikrini görürken yoruluyorum sen diyorsun 12 yıl çalışacağım. Kapat konuyu da daha bir şey yazma buraya işe gir 2 haftaya çıkarsın zaten soracak bir şey yok sen laftan anlamayacaksın belli ki.

Kısa vadede kafanın kaldırdığı kadar atıyorum 6 ay Max gibi elime para geçsin gibi düşünürsen neden olmasın.

Ya da daha kısa sürede olabilir. Atıyorum motor veya PC alıp çıkarsın gibi. Orada 5 yıl bile çalışılmaz yoksa.

Öğlen 2 gece 2 çalışıyordum amip gibi yaşıyordum. Eve geldim saat 3 yemek vs yedim yattım saat 4 oluyordu. Uyandım mı saat zaten 1 oluyordu.
Gece 12 de eve gelip sabah 7.30 da geri gitmek ya da sabah 8 de eve gelip öğlen 3 de bir daha gitmek.

Son düzenleme:
Kardeş sen anlamıyor musun yoksa troll konu mu bu? 1-2 saat uykuyu sen hayatında görmemişsin 7 de kalkıp liseye gidiyorsun 3 bucukta cıkıp eve geliyorsun sen bir dene bakayım 12 saat vardiyada sabah evde 6.10 geçe çıkıp akşam 21.30 da anca evde oluyordum parası batsın evde yemek bile yiyecek vaktim olmuyordu anca tuvalete girersin.

Burada saçma sapan konuşma milleti de germe senin Amerika hayalin böyle olmaz güldürme :D.
1-2 saat uyku diyor ciddi ciddi. Ben senin bu fikrini görürken yoruluyorum sen diyorsun 12 yıl çalışacağım. Kapat konuyu da daha bir şey yazma buraya işe gir 2 haftaya çıkarsın zaten soracak bir şey yok sen laftan anlamayacaksın belli ki.

Vallahi kral aynısını bende dedim ama pişman olur yani Kendisi bilir girsin İlk gün normal 2.haftaya girdiğinde gelmiom der

Arkadaşlar, cumartesi pazar dahil sabah 7 akşam 7 olarak çalışacağım fazladan mesai yaparsam yani sabah 7 akşam 12 52.000 TL lira maaş alacağım sizce iyi mi?
14 saat saat demek günde 6 saat mesai demek. Her gün 6 saat mesai üstelik haftasonları 2x mesai ve 1.5x ek 6 saatlik mesai de var. 35.000 aşırı az. Asgari ücretten hesaplama yaparsan bu fiyatı hayli hayli aştığını görürsün. Hayatını sömürüyorlar. Günde 17 saat çalışmak nedir ya? 52K'ya hayatsız gibi her gün 17 saat değmez. 9 saat mesai demek bu. Haftasonları da 2x mesai demek. Nerden baksan 60-70K maaş alman gerekiyor. Hesaplarsanız görürsünüz. Saçmalık.

İşveren, mesai ücretini banka üzerinden yatırınca vergi kesiliyor. O hesaptan vergiyide düşelim. @kopkeliekmek

Bahsettiğiniz 14 saatinin üstüne servis ile geçen zamanıda ekleyin. Günde 1 veya 2 saatte oradan ekleyin. Sizce iyi mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı