14 yaş için spor programı nasıl olmalı?

yaagzrmkc

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
1.80 boyundayım ve 60 kiloyum (yetersiz olduğunu biliyorum). Spora başlayacağım fakat pek bir bilgim yok. Spor geçmişim var; 1.5 yıl kickbox, 3 yıl yüzme, 3 yıl basketbol, 1.5 yıl hentbol. Kiloyu sporla birlikte almak istiyorum. Önerileriniz neler?

Bulk yapıcaksın kilo almak istiyorsan bu kesin ama iki seçeneğin olacak;
-Dirty Bulk: Kafana göre beslen hayvan gibi idman at, ayı gibi ol. Yağlanma fazla olacaktır. Kısa vadede güzel kilo alırsın bununla beraber kas kütlesi de artar tabii.
-Clean Bulk: Biraz daha sakin, kas kütlesi ağırlıklı kilo alımı, Dirty Bulk'a nazaran daha az yağlanma. Daha düzenli ve planlı beslenme. Uzun vadede daha yağsız ve yapılı bir vücudun olur.
Ayrıca 180-100 = 80, 80+7 = 87, 80-7 = 73 dersek 73-87 Kilo arası senin için iyi olacaktır. Kickbox'tan dolayı çeviksindir diye düşünüyorum başka, yüzme yaptığın için omuz kaslarında kuvvetidir bunlar sana sporda + sağlar. Kendini çok yormadan bu sporlara devam et kondisyonun bozulmasın, çok yorarsan yağ yakma durumun var. Bu kadar.

Bulk yapıcaksın kilo almak istiyorsan bu kesin ama iki seçeneğin olacak;
-Dirty Bulk: Kafana göre beslen hayvan gibi idman at, ayı gibi ol. Yağlanma fazla olacaktır. Kısa vadede güzel kilo alırsın bununla beraber kas kütlesi de artar tabii.
-Clean Bulk: Biraz daha sakin, kas kütlesi ağırlıklı kilo alımı, Dirty Bulk'a nazaran daha az yağlanma. Daha düzenli ve planlı beslenme. Uzun vadede daha yağsız ve yapılı bir vücudun olur.
Ayrıca 180-100 = 80, 80+7 = 87, 80-7 = 73 dersek 73-87 Kilo arası senin için iyi olacaktır. Kickbox'tan dolayı çeviksindir diye düşünüyorum başka, yüzme yaptığın için omuz kaslarında kuvvetidir bunlar sana sporda + sağlar. Kendini çok yormadan bu sporlara devam et kondisyonun bozulmasın, çok yorarsan yağ yakma durumun var. Bu kadar.
Öncelikle çok teşekkürler, dirty bulk yapabilirim. Yaşımdan dolayı spor salonuna vs alınacağımı düşünmüyorum. Evde spor yapmam için ekipman öneriniz var mıdır?

Öncelikle çok teşekkürler, dirty bulk yapabilirim. Yaşımdan dolayı spor salonuna vs alınacağımı düşünmüyorum. Evde spor yapmam için ekipman öneriniz var mıdır?
Yani spor salonuna girersin bir sor bakalım, eğer almazlarsa barfiks direği kesinlikle olmalı bence. Artık duvara mı montelersin koridora mı sıkıştırırsın bilemem. 5+5 ve 10+10 dumbell alabilirsin. Paralel dips barı alabilirsin. Yakınlarda park vs. varsa Calisthenic yaz Youtube'ye. İlla park olması lazım değil tabii ama sen yinede Calisthenic'i bir araştır.

Geri
Yukarı