14 yaş için spor tavsiyesi

GT 740

Picopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Yaklaşık 4 aydır barfiks ve şınav ile uğraşıyorum. Rahatça 12-13 nizami barfiks ve biraz zorlarsam 23 şınav çekebiliyorum. Günde en fazla 10-15 dakika spor yapıyorum. Bu yaşta yapmam sağlıklı mı? Kilom 59 ve Boyum 1.75-1.80.

Kardeşim fitness bodybuilding vs gibi vucut geliştirme sporlarıyla ilgilenmen güzel ama kesinlikle ve kesinlikle beni dinle; ana spor birimlerinden birine yönel. Kickboks, tekwando, boks, mma, basketbol vs vs.. Eğer vucut anlamında bişeyler yapmak istiyorum dersende gerçekten git kickboks salonuna 3-4 sene (uzun vadeli) hem vucut geliştirmiş hem kendini savunmayı öğrenmiş hemde mesleki anlamda lisanslı bir sporcu olabilirsin... 26 yaşında bu zamana kadar dağınık süreli sporlarla uğraşmış biri olarak söylüyorum bunu

Kardeşim fitness bodybuilding vs gibi vucut geliştirme sporlarıyla ilgilenmen güzel ama kesinlikle ve kesinlikle beni dinle; ana spor birimlerinden birine yönel. Kickboks, tekwando, boks, mma, basketbol vs vs.. Eğer vucut anlamında bişeyler yapmak istiyorum dersende gerçekten git kickboks salonuna 3-4 sene (uzun vadeli) hem vucut geliştirmiş hem kendini savunmayı öğrenmiş hemde mesleki anlamda lisanslı bir sporcu olabilirsin... 26 yaşında bu zamana kadar dağınık süreli sporlarla uğraşmış biri olarak söylüyorum bunu
Kickboxa sanırım 8 9 yaşında birkaç ay gitmiştim. Pek heves etmiyorum öyle sporlara. 15 yaşında Başlarsam geç olur mu sizce?

Vucuduna ne kadar erken yatırım yaparsan o kadar iyi kardeşim senin için. Fiziki olarak esneklik kazanıp yeterli seviyede vucudun kas da kazanacaktır kickboksla. Yalnız hevesin yoksa tercih senin. Benim gözümde en yegane spordur kickboks. Vucudu atletik olarak kullanabilirsin, müsabakalara katılabilirsin ve en önemlisi kendine olan özguvenini yolda yürüyüşünü dahi herşeyi değitirebilecek potansiyelde spordur. Erkek için güç 1. sırada yer alır. Güç ise sporla çalışmayla gelir. Kickboks azmin örneğidir...

Bu yaz başlamayı düşünüyorum. Ama
Şu an bar üstündeki hareketlerle ilgileniyorum. geliştirmem gerek. Hangi hareketi yaparsam etkili olur sizce?
Biraz temelim var.

Geri
Yukarı