14 yaşında garsonluk yapılabilir mi?

Baban veya her hangi bir tanıdığın vasıtasıyla, biraz üslup biraz atılganlıkla eleman arayan yerleri ikna edebilirsin. çok zor değildir sanırım. ben 15 yaşındayken bir galerici abimiz ile konuşmuş biraz muhabbeti ilerlettikten sonra BMW servisinde işe girme fırsatı yakalamıştım ki, gerçekten iyi değerlendirdim. şu an işim olmasa sanayide usta olarak devam edebilirim. garsonlukta hoştur elbet. Bende 14 yaşındayken kafede çalışmıştım yaz akşamları çalışıyordum. biraz ısrarcı olursan illa ki bulursun.

Boy falan kısaysa çocuk gibi görünüyorsan garsonluk zor. Alsalar da sigorta yok maaş düşük...

Yakın zamanda başka konuya da yazdım çay satarak 3-4 ayda eğer uğraşırsan o meblaları kazanırsın. Lakin koşturman ve yorulman gerekecek. Eğer beceririm dersen detaylarını anlatırım.

Selam, 14 yaşındayım ve PC toplamak için para kazanmam lazım. Garsonluk düşünüyorum malum PC fiyatları da yüksek. En az 10k para biriktirmem lazım. Elimde 1 kuruş yok ben 5 ay filan çalışıp garsonluk yaparak 10k biriktirebilir miyim? Okula da gidemiyorum yani zamanım boş. İş de önerebilirsiniz, teşekkürler.

14 yaşında birini kimse garson olarak almaz en fazla komi olursun.

Bu konuyu açarken o kadar zoruma gitti ki 14 yaşımda gençliğimi yaşamam yerde iş arıyorum ve maddi sıkıntılar yüzünden liseye bile gidemiyorum söylenecek çok şey var ki ama konuşamıyor insan.

Motor kullanmayı bilmiyorum maalesef.
Yaz yaklaşıyor tarla, bağ, bahçe işine gidebilirsin (üzüm kesme vs.)

Zorunlu değilseniz çalışmayın. Boşu boşuna köleden beter şartlarda çalışacaksınız. Ayrıca 14 yaşında garson falan olmazsınız maksimum komi ki o da eğer biraz büyük gözüküyorsanız olur.

Önerim de üstte birinin dediği gibi biraz inatçı olman ve ağzının iyi laf yapması lazım. Ben 16 yaşında boş boş takılırken benden bir yaş küçük arkadaşım bir kamera tamir atölyesine girip asgari ücretten fazla kazanıyordu. Adam gitmiş konuşmuş ikna etmiş ve işe girmiş. Yine de söyleyeyim ben olsam zorunda olmadıkça girmem işe.

Selam, 14 yaşındayım ve PC toplamak için para kazanmam lazım. Garsonluk düşünüyorum malum PC fiyatları da yüksek. En az 10k para biriktirmem lazım. Elimde 1 kuruş yok ben 5 ay filan çalışıp garsonluk yaparak 10k biriktirebilir miyim? Okula da gidemiyorum yani zamanım boş. İş de önerebilirsiniz, teşekkürler.

Yaşından büyük gösteriyorsan belki ama yaşın kadar gösteriyorsan işin zor 🙂

Yaparsın ama o yaşta yapmanı önermem ticaretten sogursun daha az insanlara temas edeceğin PC dukkani gibi yerlere girmeye calis.

Tamir işlerine girin. Çırak olarak bir üç aylık dönem geçirirsiniz fakat sonra güzel iş yapmaya başlarsınız. Bunun yanı sıra sonrasında benzer alanda başka tamir atölyelerine girerseniz daha da fazla kazanırsınız. Sadece lehim vs tamir ederek para kazananlar vardı. Şirketler kendi ürünlerini tamir edecek vakti bulamıyorsa çok kârlı iş.

Burger King'i bilmiyorum da McDonald's 16 yaş sınırı istiyor sanırım.
Orada çalışmak için ekstra kolu kıllı olmak gerekiyor. Anlayan anladı.

Sanayide çalışabilirsin eğer para istiyorsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı