15-16 Yaşında Garsonluk

Bu yaz ben de düşünüyorum ve 14 yaşındayım. Bahşişi bol bir yer var. Müşterisi çok yani. Arkadaşımla gideceğiz. Geçen sene ora da çalıştı ve günde 70 TL + bahşiş alıyordu. Çocuk 2 ayda 4200 TL toplamıştı. Şimdi de kendine motor aldı. Ehliyeti yok ama belli zamanlar sürebiliyor kaçakça diyebilirim. (16 yaşında)

Garsonluktan çok komilik yapabilirsin belki. Komilik yapan arkadaşlarımın çoğu günlük en az 70 TL alıyordu. Konuşman iyiyse bir iki bahşiş koparırsın belki 😉

Hmm teşekkürler.
Bu yaz ben de düşünüyorum ve 14 yaşındayım. Bahşişi bol bir yer var. Müşterisi çok yani. Arkadaşımla gideceğiz. Geçen sene ora da çalıştı ve günde 70 TL + bahşiş alıyordu. Çocuk 2 ayda 4200 TL toplamıştı. Şimdi de kendine motor aldı. Ehliyeti yok ama belli zamanlar sürebiliyor kaçakça diyebilirim. (16 yaşında)

Hmm. Asgari ücret artınca maaşlarda arttı. Teşekkürler.

İlk önce komi olursun daha sonra garson. Alacağın paraya çok takılma işi öğrenmeye bak, gelecekte lazım olur🙂 13 yaşından sonra çalışılabilir bir sakınca görmüyorum hatta desteklerim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı