14 yaşında nasıl para kazanılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu konu bu kadar kızışacağını bilsem açmazdım vallahi.
Hocam sanaldan para kazanmak uzmanlık ve zaman isteyen bir iş. En azından 2 yılınızı sektöre vermiş olmanız gerek. Ayrıca çok profesyonel olmadığınız sürece kazanacağınız para da ciddi bir miktar değil.

Benim size tavsiyem bir yerde çırak olarak işe girmeniz. Bakkal, market, berber gibi yerlerde düzenli bir işe girerseniz en azından harçlığınızı rahatlıkla çıkarırsınız.

Hocam sanaldan para kazanmak uzmanlık ve zaman isteyen bir iş. En azından 2 yılınızı sektöre vermiş olmanız gerek. Ayrıca çok profesyonel olmadığınız sürece kazanacağınız para da ciddi bir miktar değil.

Benim size tavsiyem bir yerde çırak olarak işe girmeniz. Bakkal, market, berber gibi yerlerde düzenli bir işe girerseniz en azından harçlığınızı rahatlıkla çıkarırsınız.
Kanka valla senin gibi doğru düzgün söyleyenler lazım bize ilgilendiğin için sağol

Ailen destek çıkmayacaksa, vergilendirme vb. konularda, sanaldan para kazanmaya girme hiç.
Sonra kazandığın 500tl'nin ödemediğin vergisi sana 20000tl olarak döner pişman olursun.
(Miktarlar temsilidir.)

En yakındaki berber veya araba tamircisine git, "Abi çırak lazım mı?" diye sorarak başla iş aramaya.

Dışarıda eleman arayan yerlere sormayı deneyebilirsiniz, hiç değilse yani okuldan sonra veya Cumartesi, Pazarları çalışabilirsiniz, sizin yaşlarınızda olup bu tarz şekilde günlük 300 alan tanıdığım var kafe tarzı biyerde çalışıyordu yanlış hatırlamıyorsam, okuldan sonra gidiyordu. Onun dışında İtemsatış vb. yerlerde oyun paraları, itemleri vb. satışlar yapabilirsiniz, yapılabiliyorsa insanlara wallpaper, logo vb. şeyler yapıp satabilirsiniz Discord sunucuları vb. yerlerde veya forumlarda, kısaca internette de diyebiliriz sanırım. Roblox gibi oyunlarda oyun yapıp robux kazanıp onuda İtemsatış gibi yerlerde satabilirsiniz. Yazılım kısmında site gibi şeyler yapılabilir belki insanlara, alıcıyı yine forumda, Discord sunucularında vb. yerlerde bulabilirsiniz sanırım ve sosyal medyada reklamınızı yaparak falan, bunlardan başka oyun eklentileri yazmak olabilir isteğe özel ücretli, mesela Minecraft pluginleri olabilir diye düşünüyorum, sunucu yapanların kendi istediği özel bir sistem veya istediği bir istek plugini olabilir, çoğu sunucuda olup ama herkese açık bir plugin olmayan sistemlirde yapılabilir heralde. Veya aklıma şey geliyor, paralı Minecraft pluginlerinin Türkçe halini yapıp yarı fiyata satmak. Son paralı pluginler ile alakalı olan kısım etik mi emin değilim.

Discord'da ki owo oyununda ki owoyu bile satıyorlar bildiğim kadarıyla.

Son düzenleme:
Discord'da ki owo oyununda ki owoyu bile satıyorlar bildiğim kadarıyla.
Zamanında efsane farmını yapmıştım. Yazılımla kazandığım ilk paraydı. OwO yapımcılarıyla birebir mesajlaşmalarımız olacak kadar ciddileşince iş kendi hileme fix çıkarıp piyasadan ayrılmıştım :D

İnsan gücüyle iyi para dönmüyor o işte.

Zamanında efsane farmını yapmıştım. Yazılımla kazandığım ilk paraydı. OwO yapımcılarıyla birebir mesajlaşmalarımız olacak kadar ciddileşince iş kendi hileme fix çıkarıp piyasadan ayrılmıştım :D

İnsan gücüyle iyi para dönmüyor o işte.

Hile acaba tam olarak ne işe yarıyordu diyebiliyorsanız ve ne kadar kazanıyordunuz owo olarak? Merak ettim owo yapımcıları ile mesajlaşma falan diyince.

Hile acaba tam olarak ne işe yarıyordu diyebiliyorsanız ve ne kadar kazanıyordunuz owo olarak? Merak ettim owo yapımcıları ile mesajlaşma falan diyince.
Hocam bunu konuşmak hem forum için uygunsuz hem de konu için alakasız ama merakınızda kalmasın diye paylaşıyorum.

Lütfen konuyu bu muhabbetle uzatmayalım.

26457676691 owo

Ekstra: Şimdi para verip bile alsanız hiçbir şekilde böyle bir gelir elde edemezsiniz.
Ekstra 2: 4 ayın sonunda satılanlar hariç bu para sistemde kaldı ve sistem kapatıldı.
Son ekstra: 1.000.000 owo parası = 15 TL idi.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı