14 yaşında yazılıma başlamak

Teşekkürler yardım ettiğiniz için.

C# öğrenmeye başlayabilirsin. Udemy üzerinden satılan güzel dersler mevcut.
Güzel bir kurstur, ben de bu adam sayesinde öğreniyorum. Türkiye'deki çoğu kurs bunun yarısını anlatmıyor. İngilizce bilmene çok gerek yok zaten yazılımlar komple İngilizce. Ve komple Türkçe alt yazı desteği mevcut kursta. 2 saat indirim varmış şu an güzel fiyatta. İncelemeni tavsiye ederim.

Kursu satın aldım.

Son düzenleme:
Üniversiteyi boşver önce üninin değeri bir kağıt parçası 4 senen var acele etme hemde 12 sonra üni okuma zorunluluğunda yok sonrada okunur. Okiyacaksan sırf diploma için okuma dicem de:/

Önce işin eğlencesine bak illa "iş" olarak bakma yazılıma.

Yazılım dilinde neyden başlandığın bir önemi yok temelde aynıdırlar ancak hepsinin amacları farklıdır örneğin işin uzmanı olan biri için rutin işleri daha kolay yapmasını sağlayan spesifik bir dil var diyelim.
Bu dil;işini bilen, işde otonom kurmuş biri için kolaylık, sıkıcı işi kolayca halletmek demektir.
Ama yeni başlayan içinde bu ne lannnnn, yazılım bana göre değil demektir.

Benim önerim schratch den başlamak ve algoritmaya odaklanmak.

Kaynak bu iyi bence.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Okuyamayanlar okumayı gereksiz görüyor.
İnternet'ten her şey bulunuyor zaten diyorlar.
Yurt dışında zaten kimse Diploma sormazmış.

O zaman neden kendileri şimdi yurt dışında değil?
Veya neden kendileri şimdiye kadar hiç bir şey öğrenememiş?

Kendin dene, bak, bir şey öğrenebiliyor musun. Olmadı, derslerine yumul. İşin ucunda senin kaderin var.

Okuyamayanlar okumayı gereksiz görüyor.
İnternet'ten her şey bulunuyor zaten diyorlar.
Yurt dışında zaten kimse Diploma sormazmış.

O zaman neden kendileri şimdi yurt dışında değil?
Veya neden kendileri şimdiye kadar hiç bir şey öğrenememiş?

Kendin dene, bak, bir şey öğrenebiliyor musun. Olmadı, derslerine yumul. İşin ucunda senin kaderin var.
işte bunu kasdediyorum lise basamak sadece ben şahsen meslek lisesindeyim öğretilen dillerde sadece giriş seviye bilgilere sahibim demek istediğim üniversite kazanmak daha mantıklı olacakatır

Normal derslerime önem veren biriyim, Anadolu lisesi yazdım o yüzden.
en mantıklısını yapmışsın meslekte dersler aşırı fazla bazı günler saat 8:30da başlıyodu okul saat 17.15te bitiyordu üzerine staj denilen çok bi işe yaramayan bi olay var şuan stajdayım yksye çalışmaya vaktim kalmıyor

Üniversiteyi boş ver önce üninin değeri bir kağıt parçası 4 senen var acele etme hem de 12 sonra üniversite okuma zorunluluğunda yok sonra da okunur. Okiyacaksan sırf diploma için okuma diyeceğim de:/

Önce işin eğlencesine bak illa "iş" olarak bakma yazılıma.

Yazılım dilinde neden başlandığın bir önemi yok temelde aynıdırlar ancak hepsinin amacları farklıdır örneğin işin uzmanı olan biri için rutin işleri daha kolay yapmasını sağlayan spesifik bir dil var diyelim.
Bu dil; işini bilen, işde otonom kurmuş biri için kolaylık, sıkıcı işi kolayca halletmek demektir.
Ama yeni başlayan içinde bu ne lannnnn, yazılım bana göre değil demektir.

Benim önerim schratchden başlamak ve algoritmaya odaklanmak.

Kaynak bu iyi bence.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler önerin için. Bende tam olarak yazılım ve oyun geliştirmekten zevk aldığım için öğrenmek istiyorum. Scratch kullanmayı biliyorum.

Ben 8-9 yaşında başlamıştım bu işe. Üniversiteye gitmeden bile öğrenebilirsin ama önerim değil. Eğer istiyorsan durma ve hemen Google'da araştırmaya başla derim.

Geri
Yukarı