14 yaşında yazılıma başlanır mı?

Bak kendinde demişsin abisinin çalıştığı şirkette girmiş. Tanıdıkları yoksa işe sokabilcek o zaman napacak?
Yine girer işe arkadaş. Ne var bunda yahu bir sürü şirket var doğru düzgün bilgili yazılımcı arayan. Diplomayı garanti olsun diye istiyorlar biliyor mu diye. Üniversite okuyanlardan iyi projelerin varsa seni alırlar.

Türkiye de şirketin sahibi tanımadığı sadece iyi yazılım bileni mi alır yada iyi yazılım bilip iyi bir üniversite mezununu mu alır? Türkiye burası ya tanıdık olacak yada iyi bir üniversite.
CV nedir bilir misin? Hani üstünde yaptığımız projeleri falan tanıttığımız.

Türkiye de şirketin sahibi tanımadığı sadece iyi yazılım bileni mi alır yada iyi yazılım bilip iyi bir üniversite mezununu mu alır? Türkiye burası ya tanıdık olacak yada iyi bir üniversite.
İyi bir yazılımla üniversite yan yana olsa çok daha iyi zaten ama lise de 4 yıl yazılım mı öğrenecek üni ye mi hazırlancak.

TÜRKİYE'DEN BANANE YA. Arkadaşım bir türlü anlamadın dünyada dolu şirket var neden illaki TR'ye taktın kafayı. CV. CV. CV.

Dünya üzerinde yazılımcı programcı kıtlığı varken iş bulunur merak etme.

Farkındaysan 14 yaşında yani daha en az 4 yılı var işe girmek için artık insanlar zaten yazılım üstüne yoğunlaşmışken 4 yıl sonra da o kıtlık olur mu?

TÜRKİYE'DEN BANANE YA. Arkadaşım bir türlü anlamadın dünyada dolu şirket neden illaki TR'ye taktın kafayı. CV. CV. CV.

Türkiye dışındaki ülkeler daha turistlere bile zar zor vize verirken bir çok şirket ırkçılıktan müslümanları almıyorken sence yurt dışında iş bulma olanağı kaç?

Farkındaysan 14 yaşında yani daha en az 4 yılı var işe girmek için artık insanlar zaten yazılım üstüne yoğunlaşmışken 4 yıl sonra da o kıtlık olur mu?
Her türlü olur, dünya sanal aleme doğru gidiyor. Oyun sektörü, yazılım sektörü, siber güvenlik, kripto paralar, veri madenciliği, yapay zeka...

İyte ya da ODTÜ gibi bir üniversiteden mezun bir yazılım mühendisi mi daha çok kazanıyordur senin arkadaşın web tasarımı yaparak mı? Ben sana şöyle diyeyim benim tanıdığım kişi iyte mezunu anında iş buldu ve 6 ayda 1 milyon TL kazandı.

Ya abicim adam ben milyarder olmak istiyorum gibi bir cümlemi kurmuş yazılım hem hobi işi hem de gelecekte önü açık bir iş insanların umutlarını kırmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz sen istediğin işte çalış istersen garson ol istersen dünyayı yönet o kişi neyle mutluysa ona yönelir iki saatdir adamın yazılım öğrenmemesi için çabalıyorsun şaka mısın?

Üniye hazırlansa önünde 8 yıl olacak ve 4 yılda daha bir sürü yeni yapay zekalar yeni teknoloji şirketleri açılacak yani işçi artarken iş veren sabit kalmaz merak etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı