14 yaşındaki birisi aşı olmalı mı?

SraggzL

Decapat
Arkadalar, 14 yaşındayım. 15 yaşıma bu yılın son ayı gireceğim ve size bir soru soracağım. Sizce aşı olunmalı mı, olunmamalı mı? Aşı olanlar falan ne yaşadıklarını söylerlerse çok mutlu olurum. Bir de yan etkileri insan bünyesine göre değişir mi?

Annem babam, dedem anneannem ve daha bir sürü akrabam aşı oldu. İlk başta biraz kolları ve başları ağırdı aşı olunca ama sonra geçti. Bence hem toplum sağlığı hem kendin için olmalısın.

Olmalısın. Bu iş artık tercihten çıktı, vatandaşlık görevine döndü. Kendin ve çevrendekileri düşünüyorsan ol. Ben olduğumda kolum olduktan 3-4 saat sonra ağrımaya başladı ama sabaha hiçbir şeyim kalmadı.

Ayın 15 inde oldum ben. İlk 3 saat ağrı falan olmadı normal çıktım. Vururken de ağrımıyor zaten küçük iğnesi. 5 6 saat sonra kolumun orada çok az ağrı oluştu. Bir yere çarparsın ezilir dokununca ağrır ya onun gibi bir ağrı oldu ama çok az. Ertesi sabah kalktığımda kolumu kaldıramıyordum ağrıdan. Halsizlik meydana geldi eklem ağrılarım oldu et ağrılarım oldu. Kısaca ilk gün az ağrıyor çok az 2. gün daha çok ağrıyor kolumu kaldıramadım ben 3. gün ağrın falan kalmıyor normal devam.

NOT: bunlar bende olanlar herkes de farklı olabilir.

Öncelikle burada yazan bilimsel yorumlara göre asla hareket etme.

Olup olmamak sana kalmış fakat devlet bu kadar imkan sunmuşken bence ol. İleride belki aşı stokları tükenebilir kim bilir. Kol ağrısı vs. bende hiçbir şey olmadı. Sanırım bu bünyeden bünyeye değişiyor.

Bence olmamalisin aşıya güvenmiyorum ben.

Sen güvenmiyorsun diye insanlar olmamalı mı? Koca devlet bir sürü imkan tanıyor, birçok doktor seferber oluyor bu yolda. Yoksa senin de dayanığın o büyük oyun yani aşının içindeki çip olayı mı?

Ben kendi fikrimi söyledim benim testim pozitif çıktı ve hiç bir şeyim yok korona bana pek bir şey yapmadığı için aşıya gerek duymuyorum ve uzun vadede sonuçları vs kısacası ben olma taraftarı değilim.

Olup olmamak sana kalmış fakat devlet bu kadar imkan sunmuşken bence ol. İleride belki aşı stokları tükenebilir kim bilir. Kol ağrısı vs. bende hiçbir şey olmadı. Sanırım bu bünyeden bünyeye değişiyor.

Sen güvenmiyorsun diye insanlar olmamalı mı? Yoksa senin de dayanığın o büyük oyun yani aşının içindeki çip olayı mı?

Evet, insanlık görevi.

İnsanlık görevi olduğunu bende biliyorum ortada bir tercih var sonuçta inşallah yorumları dikkate alacağım.
Ayın 15'inde oldum ben. İlk 3 saat ağrı falan olmadı normal çıktım. Vururken de ağrımıyor zaten küçük iğnesi. 5 6 saat sonra kolumun orada çok az ağrı oluştu. Bir yere çarparsın ezilir dokununca ağrır ya onun gibi bir ağrı oldu ama çok az. Ertesi sabah kalktığımda kolumu kaldıramıyordum ağrıdan. Halsizlik meydana geldi eklem ağrılarım oldu et ağrılarım oldu. Kısaca ilk gün az ağrıyor çok az 2. gün daha çok ağrıyor kolumu kaldıramadım ben 3. gün ağrın falan kalmıyor normal devam.

Not: Bunlar bende olanlar herkes de farklı olabilir.

Sen güvenmiyorsun diye insanlar olmamalı mı? Koca devlet bir sürü imkan tanıyor, birçok doktor seferber oluyor bu yolda. Yoksa senin de dayanığın o büyük oyun yani aşının içindeki çip olayı mı?

Olmalısın. Bu iş artık tercihten çıktı, vatandaşlık görevine döndü. Kendin ve çevrendekileri düşünüyorsan ol. Ben olduğumda kolum olduktan 3-4 saat sonra ağrımaya başladı ama sabaha hiçbir şeyim kalmadı.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim inşallah dikkate alacağım.

Geri
Yukarı