Aşı olmalı mısınız?

Tele 1 kanalının yaptığı haberler belli. Doğalgaz bulunduğunda yaptıkları haberler bile sadece olumsuz haberlerdi sevinen tek bir kanal üyesi yoktu. Tabii kendi fikirleri ancak "korkmadan yayın yapmak" benim düşüncemde bu değil :)

Ben bu kanalı 1 ay önce fark ettim. Doğalgaz bulunduğu döneminde ki haberleri maalesef izleyemedim. Lakin doğalgaz bulunmasının bizim faturalara iyi yönde yansıyacağını düşünmüyorum. Onlar da belki bu yüzden olumsuz haber yapmışlardır.

Profil resimindeki sizseniz ve küçük bir yaşındayaysan zaten olamazsınız ve babana neden güvenmiyorsun zaten burada elinde telefon tablet ya da başka bir şey annen baban sayesinde yazıyorsun.
Eski bir fotoğrafım ve ciddi değildim. Şuan üniversite sınavına hazırlanıyorum ve ortaokulda kazandığım burs ve 3 ayda çalıştıklarımla yazıyorum.

Olmayı düşünmüyorum.

Bu aşı ilk coronavirüs virüsünden beri üzerine çalışılıyor ve bu aşı 16 yılda geliştirildi galiba siz 1 yılda aşı mı üretilir diyerek olmak istemiyorsunuz.
Ve bu aşı covid 19'a özel değil tüm coronavirüs virüsleri için.

Pek emin olmamakla beraber olacağım herhalde. Sağlık çalışanları her geçen gün daha da zorluklar altında çalışıyor. Halk zaten umursamıyor virüsü. Belki aşı bir nebze olsun rahatlatır.

Deadpoolu seslendiren abimiz harun can ne güzel diyor ki;
Lan s*l*k adam sana çip niye taksin ki Apple Store'da 250000 stok var de herkes aa bakın ben ilk aldım yehuu bak bak nasıl vuruyorum diye aşı için yarışır diyor.
Yani olmalısın.

Grip aşısını üretmek 6 ay sürüyor ve geçen sene grip aşısını oldum. Sorun sadece zaman değil. Sorun daha önce herhangi bir coronavirus için bir aşı üretilmemiş olması. Üretilmişse bile piyasaya çıkmamış ve kimse bu aşının toplumsal etkilerini bilmiyor. Ebola aşısı da var. Onu da olmak istemem. Kuduz, flu, chicken pox ya da measles gibi aşılar çok daha güvenlidir. Yıllardır var bu aşılar. Peki coronavirus aşısı? Bilinmiyor. Bu yüzden olmayı düşünmüyorum.

Hükümetin Çin´den getirttiği aşıya ayrıca güvenmiyorum. Aşı olmamak için bir neden daha. Çin devletine asla güvenilmez.

Geri
Yukarı