14 yaşındaki birisi nerede çalışabilir?

Köle olmak istemiyorsan çalışamazsın. Ben 17 yaşındayım Hatay'da oturuyorum. En kısa süreli iş 10 saatten başlıyor onun günlüğü de 50TL zaten Türkiye öğrenciye iş yok.

Nasıl yok. Rahatlığına düşkün bir insan değilsen aslında iş bulmak aşırı kolay olmasa da kolay. Ben burada (İstanbul'da) evden çıktığım gibi bir sürü tatmin edici maaşlı yerler görüyorum. Şu an sanayide 10 saat süre ile çalışarak haftalık 550 TL alıyorum ve yaşım 15.

Bu yaşlarda en kral parayı oto yıkamada kazanırsın. Oto yıkamalar parayı günlük verir ve işini iyi yaparsan müşteriler bahşiş bırakır. Ekstra olarak koltuk altlarında bulduğun bozuk paralar senindir. Her arabada minumum 2-3 TL çıkıyordu. Biz genelde servislere çalıştığımız için arabanın sahibi de yok eğer servistekilere versek kendi cebine atacağı için kendimize alıyorduk. :D

Dostum ben bizim burada 800-900 masalı bir resterontta komilik yapmaya başladım, 1 hafta oldu deneyimlerim şöyle:
  • Öncelikle 2007 olamama rağmen 2005'liyim dedim(175 cm boy 78 kg kilo) ve başladım.
  • İlk gün eve gelince ağladım ayak ağrısından ve 37 derece ateşim çıktı
  • Sabah 08.00 akşam 23.00 çalışıyorum
  • 6 gün boyunca 1 2 saatte bir WC'ye gidip oturdum ve dinlendim
  • 1 haftadır çalışıyorum ve alıştım, oradaki herkes beni çok sevdi ve ben de onları
  • Ayak ağrım ise 0 şuan çok iyiyim :)
  • İlk maaşımı geçen hafta aldım 450 TL (5 gün)
Bu arada benim çalıştığım yer gerçekten zor, 19 yaşında birisi geldi ve 2. gün gelmedi :D, sen daha rahat iş bulabilirsen bul (Çıraklık gibi vb.)
Buraya kadar okuduysan teşekkürler <3

Bizim restoranımız var ve komi çocuklar çalıştırıyoruz öyle bir yere gidip patron ile görüşüp çalışabilirsin. Komilere verdiğimiz para günlük 100 TL.
Yaw ben Hancı'da çalışıyorum bana 80 veriyolar yanınıza gelicem :D

Adana'da oturuyorum. Yanımızda bir sürü kafe veya dönerci gibi yerler var. Adanın en işlek ve turistik yeri diyebilirim. Nerede çalışabilirim? En çok parayı hangi meslek verir?
Adana demişsin bir ton kebabçı ve ciğer salonları var ben günlük 40₺ ye çalışıyorum amcamın kebabçı dükkanında :D

Türkiye'de yaşamak hiç zor değil 14 yaşındaki arkadaş:

Aslında çalışmama gerek yok ailem Türkiye ortalamasinin kat kat üstünde ama ben çalışıp kendi paramı kazanmayı seviyorum.:)
10-20 TL için çalışma bence. Photoshop gibi uygulamalarda kendini geliştir. Günde logo satarak 30-40 TL kazanabilirsin.

O işler öyle değil canım neredeyse profesyonele yakın Photoshop biliyorum ama birisi gelip bana logo tasarla demez çünkü cv yok.
Adana demişsin bir ton kebabçı ve ciğer salonları var ben günlük 40₺ ye çalışıyorum amcamın kebabçı dükkanında :D

Bende geleyim hocam :D

Geri
Yukarı