14 yaşındaki çocuk cumhurbaşkanına hakaretten 5 ay hapis aldı

646148

Decapat
Makaleler
1
14 yaşında ortaokul çocuğuna sırf bir hakaretten 5 ay hapis vermişler, ileride ne olacak çok merak ettim. O çocuk o hapishane de 5 ay nasıl geçirecek? Çıkınca ne olacak? Böyle şeylerle uğraşmayıp Discord'da 15 yaş panelcilere hapis versen ülke daha huzurluydu. Haberin doğruluğunu bilmem ama yorumlarda bunu savunanlar var bir de :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şaka gibi gerçekten bu adamlar her geçen gün daha fazla şaşırtıyor beni.

Şaka gibi gerçekten bu adamlar her geçen gün daha fazla şaşırtıyor beni.
Din bir çocuğun hayatını karartın mı diyormuş :D Gerçekten gördüğüm en çelişkili şey Türk siyaseti.

Son düzenleme:
Nasıl Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır ise. Cumhurbaşkanına da hakaret de ayni şekilde sayılıyor.
Türk Ceza Kanunu'nun 299. maddesi, 5237 no'lu Türk Ceza Kanunu'nun ikinci kitap, dördüncü kısım, üçüncü bölümünde yer alıyor.

Nasıl Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır ise. Cumhurbaşkanına da hakaret de ayni şekilde sayılıyor.
Türk Ceza Kanunu'nun 299. maddesi, 5237 no'lu Türk Ceza Kanunu'nun ikinci kitap, dördüncü kısım, üçüncü bölümünde yer alıyor.
14 yaşında hapis verilmesi gerekmiyordu, para cezası verilebilirdi.

Nasıl Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır ise. Cumhurbaşkanı'na da hakaret de ayni şekilde sayılıyor.
Türk ceza Kanunu'nun 299. maddesi, 5237 No'lu Türk ceza Kanunu'nun ikinci kitap, dördüncü kısım, üçüncü bölümünde yer alıyor.

14 yaşında bir çocuğa hapis cezası verilmesini mi savunuyorsunuz :).

Din bir çocuğun hayatını karartın mı diyormuş :D Gerçekten gördüğüm en çelişkili şey Türk siyaseti. Azıcık müslüman olsa o çocuğa hapis vermezdi.
Bilip bilmeden konuşmak buna derim. RTE nin olaydan bile haberi yoktur.
Ceza, Duruşmada Cumhurbaşkanlığı’nın şikâyetçi olmadığı belirtildigi halde “Cumhurbaşkanı’nın onur, şeref ve saygınlığına saldırıda bulunduğu” iddia edilerek savcı tarafından verilmiş.

14 yaşında daha ne dediğini bilmeyen bir çocuğa hapis cezası vermekte bize yakışırdı (!)

Bilip bilmeden konuşmak buna derim. RTE nin olaydan bile haberi yoktur.
Ceza, Duruşmada Cumhurbaşkanlığı’nın şikâyetçi olmadığı belirtildigi halde “Cumhurbaşkanı’nın onur, şeref ve saygınlığına saldırıda bulunduğu” iddia edilerek savcı tarafından verilmiş.
Olaydan haberi var emin ol, fakat "umursamıyor" denir buna arkadaşım benim. Bu sanırsam 13 yaşında ki çocuk, oysa o zaman gündem oldu gayet de biliyordur merak etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı