Atatürk'e hakaret eden 17 yaşındaki çocuğa 3 yıl hapis istemi

Hocam Kadir Şeker normalde müebbet alması gereken bir şahıstı. Anormal olan Atatürk'e hakaret eden kişinin 3 yıl alması değil, silahsız bir şahısı taşıması yasak olan bir silahla kalbinden bıçaklayarak olay yerinden kaçan bir katilin 2 yıl yatması. Ama malum, ülkede adalete Twitter kullanıcıları karar verdiği için elimizden birşey gelmiyor.
Aynı şey. Bunda yine Twitter'cı linci ile abartı karar vermişler. Kanı kaynıyordur serserilik yapar da düzelmeyecek diye birşey yok. Hatta şimdiye kadar başına gelenlerle düzelmiştir bile. Ben Twitter'da o kadar çok vatan haini görüyorum ki buna taş çıkarır.

Aynı şey. Bunda yine Twitter'cı linci ile abartı karar vermişler. Kanı kaynıyordur serserilik yapar da düzelmeyecek diye birşey yok. Hatta şimdiye kadar başına gelenlerle düzelmiştir bile. Ben Twitter'da o kadar çok vatan haini görüyorum ki buna taş çıkarır.
Yok yok, 17 yaşına kadar bu kafayla yetiştirilmiş biri öyle kolay düzeltilemez. Böyle yetiştirilenler içerisinde çok nadir ailesinin ve çevresinin öğretilerini sorgulayarak kendi başına düşünmeye başlayan çıkıyor ama hareketlerine bakılırsa bu gençte öyle bir olay yok. Başına gelenler ders olup açıkta böyle hareketler yapmaz tabii ama içi değişmez.

Ayrıca kanı kaynıyor lafı babasının arabasını kaçıran veya gece kulüplerine akmak tarzı yaşına göre uygunsuz olan aktiviteler yapan gençler için kullanılır, Atatürk'ün resmini cinsel organına sürmenin kanının kaynamasıyla hiçbir alakası yok.

Örgün eğitim hakkı bitmişti diye hatırlıyorum. Memur da olamaz büyük ihtimalle.
Yani açıktan okuyacak öyle mi? Kuran'a saygısızlık açığa geçme (Ben istesem de geçemiyorum.) ama Atatürk'e hakaret hapis cezası :)

Yani açıktan okuyacak öyle mi? Kuran'a saygısızlık açığa geçme (Ben istesem de geçemiyorum.) ama Atatürk'e hakaret hapis cezası :)
Kur'an Allah'ın kitabı, sizin inancınıza göre Allah sonsuz güç sahibi olduğu için insanların hakkını savunmasına ihtiyacı yok. Allah zaten bu adamı cehennemde işkence ederek cezalandıracaksa biz neden ceza veriyoruz? Kuran'a ve Allah'a hakaretin cezası olmamalı.

Öte yandan Atatürk mistik güçlere sahip bir peygamber veya sonsuz güç sahibi bir yaratıcı değil, yaşamış ve ölmüş olan bir insan. Onun anısına sahip çıkmak ve saygısızlık edilmesini engellemek bizim görevimiz. Ben şahsen Atatürk'ün yukarıdan bizi izlediğini ve kendisine yapılacak saygısızlıkları cezalandıracağını bilsem kendisine edilen hakaretler zerre umurumda olmazdı, siz bu kadar rahatsız oluyorsanız inandığınız şeyin varlığından emin değilsiniz demektir.

Kur'an Allah'ın kitabı, sizin inancınıza göre Allah sonsuz güç sahibi olduğu için insanların hakkını savunmasına ihtiyacı yok. Allah zaten bu adamı cehennemde işkence ederek cezalandıracaksa biz neden ceza veriyoruz? Kuran'a ve Allah'a hakaretin cezası olmamalı.

Öte yandan Atatürk mistik güçlere sahip bir peygamber veya sonsuz güç sahibi bir yaratıcı değil, yaşamış ve ölmüş olan bir insan. Onun anısına sahip çıkmak ve saygısızlık edilmesini engellemek bizim görevimiz. Ben şahsen Atatürk'ün yukarıdan bizi izlediğini ve kendisine yapılacak saygısızlıkları cezalandıracağını bilsem kendisine edilen hakaretler zerre umurumda olmazdı, siz bu kadar rahatsız oluyorsanız inandığınız şeyin varlığından emin değilsiniz demektir.
Sen bu mantıkla pek yaşamazsın. Kendi değerlerini koruma diyorsun Müslüman'lara. İslam'a kim haksızlık, saygısızlık olursa karşısındayız.

Konumuz kuran değil şu an hocam yine bir yerlere çekmeye çalışıyorsun konuyu, kurana saygısızlık yapanında hapis cezası alması lazımdı, bunu buraya değil adalet sistemine söyleyin bence.
Hayır bir yere çekmeye çalışmıyorum. Türkiye'de sen ve senin gibiler yüzünden böyle asıl. Kuran'a yapılan saygısızlıkları hafife alıyorsunuz ama ilah olarak gördüğünüz Atatürk'e yapılan en küçük saygısızlık idama dönüşsün istersiniz içinizden.

Kolayca geçilebildiği zamanlardaydı bu. Memurluk hakkı da gitmiştir.
Kuran'a böyle saygısızlık eden birisinin bence memurluk düşüncesi yoktur, hadi var diyelim ki. Bir ton meslek var memur yerine başka bir şey de olabilir.

Geri
Yukarı