14 yaşındayım ve aklıma sürekli cinsellik geliyor ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhabalar, aslında burada böyle bir konu açmak istemezdim. Ancak diğer sitelerde doğru düzgün anlatılmıyor. Ben de Technopat gibi yazım kurallarına uyulan, herkesin kendine göre uzman bir alanı olan bir foruma geldim. Bu konu hakkında da bilgili birisi illa çıkacaktır. Neyse konuya geçelim. Günün neredeyse toplasak 30 dakikası cinsellik ile geçiyor ama direkt 30 dakika değil. O 30 dakikayı 5'e veya 6'ya bölüp günün farklı saatlerinde beliriyor ve 5 dakika sonra unutuyorum. Sizce normal bir şey midir bu? Yoksa hastalık mı? Hastalıksa nasıl kurtulurum? Yardım ederseniz çok makbule geçer. İyi geceler.
Şimdi sana akıl verenlerde senden taş çatlasa 6-7 yaş büyüklerin. Senden pek farklı sayılmazlar sen gel abini dinle. Öncelikle içinde bir enerji var. Bu enerjiyi müziğe, spora ya da bilime aktarmaya çalış. Böyle çok soyut oluyor. Başta çok dinlemiyorsan içinde enstrüman olan müzikler dinle. Rap, tekno falan geç. Çevrendekilerin tamamı bunları dinliyordur zaten. Ne bileyim metal olabilir mesela. Konserleri izle Sonata Arctica, Hellowenn, AC/DC, Metallica, Stratovarius gibi gibi. Eğer beğenirsen elektro gitar, bateri, bas gitar, keyboard falan al çalmaya çalış.
Teknolojiye ilgiliysen bu alanda açılan çok güzel Youtube kanalları var. Onları takip et. Gündemden, kültürel, sosyal, siyasi olaylardan haberin olsun.
Mutlaka bir spor ile uğraş. Düzgün beslen, cipse, çikolataya gömülme. Her gün yumurtanı ye kaç tane yiyebiliyorsan. Barfiks, şınav çek squat yap. İlerlet spor salonuna yazıl. Görselliğini iyileştirir. Böyle yaparsan sivilce, siyah nokta evresini hafif atlatırsın.
O kadar çok şey var ki yapılabilecek... Bunlara odaklanırsan o düşüncelere vakit bulamazsın zaten.
Düzgün insanlarla arkadaşlıklar kur, sana faydası olup bir şeyler katacaklarla.
Kızlara "ooo karı." gözüyle değil insan gözüyle bakıp normal diğer insanlara nasıl davranıyorsan öyle davranmaya bak.

Şimdi sana akıl verenlerde senden taş çatlasa 6-7 yaş büyüklerin. Senden pek farklı sayılmazlar sen gel abini dinle. Öncelikle içinde bir enerji var. Bu enerjiyi müziğe, spora ya da bilime aktarmaya çalış. Böyle çok soyut oluyor. Başta çok dinlemiyorsan içinde enstrüman olan müzikler dinle. Rap, tekno falan geç. Çevrendekilerin tamamı bunları dinliyordur zaten. Ne bileyim metal olabilir mesela. Konserleri izle Sonata Arctica, Hellowenn, AC/DC, Metallica, Stratovarius gibi gibi. Eğer beğenirsen elektro gitar, bateri, bas gitar, keyboard falan al çalmaya çalış.
Teknolojiye ilgiliysen bu alanda açılan çok güzel Youtube kanalları var. Onları takip et. Gündemden, kültürel, sosyal, siyasi olaylardan haberin olsun.
Mutlaka bir spor ile uğraş. Düzgün beslen, cipse, çikolataya gömülme. Her gün yumurtanı ye kaç tane yiyebiliyorsan. Barfiks, şınav çek squat yap. İlerlet spor salonuna yazıl. Görselliğini iyileştirir. Böyle yaparsan sivilce, siyah nokta evresini hafif atlatırsın.
O kadar çok şey var ki yapılabilecek... Bunlara odaklanırsan o düşüncelere vakit bulamazsın zaten.
Kızlara "ooo karı." gözüyle değil insan gözüyle bakıp normal diğer insanlara nasıl davranıyorsan öyle davranmaya bak.
Kısaca anlatmak istediğimiz buydu. Teşekkürler hocam. :)

Kesinlikle Fingolfin abimizin dediği gibi. İçinde bir enerji var. Bunu başka şeylere harca. Eğer yeteneğim yok diyorsan kesinlikle spor salonuna yazıl. Spor salonundan eve geldiğinde aklının ucundan dahi geçmeyecek.

Abi vallahi çok teşekkür ederim bu kadar uzun uzun yazmışsın. Hepinize teşekkür ederim. dediğiniz gibi kızlara öyle bakmıyorum.

@TÇB korkmanıza gerek yok hocam çok sakin birisiyimdir aslında. :D

Şimdi sana akıl verenlerde senden taş çatlasa 6-7 yaş büyüklerin. Senden pek farklı sayılmazlar sen gel abini dinle. Öncelikle içinde bir enerji var. Bu enerjiyi müziğe, spora ya da bilime aktarmaya çalış. Böyle çok soyut oluyor. Başta çok dinlemiyorsan içinde enstrüman olan müzikler dinle. Rap, tekno falan geç. Çevrendekilerin tamamı bunları dinliyordur zaten. Ne bileyim metal olabilir mesela. Konserleri izle sonata Arctic'a, hellowenn, AC/DC, metallica, stratovarius gibi gibi. Eğer beğenirsen elektro gitar, bateri, bas gitar, keyboard falan al çalmaya çalış.
Teknolojiye ilgiliysen bu alanda açılan çok güzel YouTube kanalları var. Onları takip et. Gündemden, kültürel, sosyal, siyasi olaylardan haberin olsun.
mutlaka bir spor ile uğraş. Düzgün beslen, cipse, çikolataya gömülme. Her gün yumurtanı ye kaç tane yiyebiliyorsan. Barfiks, şınav çek squat yap. İlerlet spor salonuna yazıl. Görselliğini iyileştirir. Böyle yaparsan sivilce, siyah nokta evresini hafif atlatırsın.
o kadar çok şey var ki yapılabilecek... Bunlara odaklanırsan o düşüncelere vakit bulamazsın zaten.
Kızlara "ooo karı." Gözüyle değil insan gözüyle bakıp normal diğer insanlara nasıl davranıyorsan öyle davranmaya bak.

27 yaşındayım ve gayet iyi bilirim bu evreyi. İşte böyle yaparak ergenlik çağındaki kardeşlerimize sanki cinsellik iğrenç bir şey kötü bir şey utanılacak birşey miş gibi konuşuyorsunuz. Başka şeylere tabii ki yönelecek tabii ki başka şeylerle uğraşacak. Ama cinsellikte en az yeme içme gibi önemli bir ihtiyaç. Ben hiçbir ergenin kendi ergenliğimde dahil bir kıza ooo karı diye bakmadım bakanıda görmedim. Cinsellik utanılacak bir şey değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam "Allahım, gene mi alet konusu" Diyerek girmiştim. Oysaki gerçek farklıymış. Beni yanılttığınız için teşekkür ederim.

Soruna gelecek olursak.
-Daha çok gençsin. Ergenlik çağında böyle şeyler normal. Hatta sizin süreniz ortalamanın altında bir süre.
-Eğer düşünmek istemiyorsanız veya rahatsız ediyorsa her zaman bir iş ile uğraşın. Yani boş durmayın.
-Yalnız başınıza kalmaktan kaçının, ailenizle beraber salonda oturun.
-Cinsellik bir hastalık değildir.(İstisnalar var. Abartı derecede olursa öyledir) Korkmana gerek yok.
-Ayrıca bu konuyu bu kadar kafana takman iyi bir şey. Bu, senin ne kadar düzgün biri olduğunu gösterir.

27 yaşındayım ve gayet iyi bilirim bu evreyi. İşte böyle yaparak ergenlik çağındaki kardeşlerimize sanki cinsellik iğrenç bir şey kötü bir şey utanılacak birşeymiş gibi konuşuyorsunuz. Başka şeylere tabii ki yönelecek tabii ki başka şeylerle uğraşacak. Ama cinsellikte en az yeme içme gibi önemli bir ihtiyaç. Ben hiçbir ergenin kendi ergenliğimde dahil bir kıza ooo karı diye bakmadım bakanıda görmedim. Cinsellik utanılacak bir şey değil.
14 yaşında çocuk neyin cinselliğini yaşayacak kardeşim? Neden bahsediyorsun yani? Mastürbasyon diyorsan eğer cinsellikten kastın mastürbasyon ise ki değildir diye umuyorum 🙂 neyin cinselliği anlamadım. Mastrübasyonda utanılacak sıkılacak bir şey yok. Enselenip kendi kendini utandırmasın yeter. Cinselliğe gelince şu söylediğin tutuklattırır seni haberin olsun. Oraya biz karışamayız her şeyin yeri zamanı var.
Türk Ceza Kanunu m.104/1-2’e göre; “Cebir, tehdit ve hile olmaksızın, on beş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan kişi, şikayet üzerine, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

“Suçun mağdur ile arasında evlenme yasağı bulunan kişi tarafından işlenmesi halinde, şikayet aranmaksızın, on yıldan on beş yıla kadar hapis cezasında hükmolunur”.

18 yaşın altında girilen cinsel ilişikide kişinin rızası olsun ya da olmasın hapis cezası verilir. Aile şikayetçi olursa ki şikayetçi olmaktan fazlasını da yapabilirler, hapis cezası ile cezalandırır.
Cinsellik ayıptır demiyoruz zaten emin ol. Ama bu çocuk hobi edinmezse, ilgi alanı olmazsa, spor yapmazsa sabah akşam günde on defa mast. yapar ve bu hiç sağlıklı olmaz. Bu dediklerimi yapmazsa ileride sağlıklı olabilecek bir cinsel yaşamı da olur mu diye sorayım o kısmını da sen düşün.

Son düzenleme:
18 yaşında çocuk neyin cinselliğini yaşayacak kardeşim? Neden bahsediyorsun yani? Mastürbasyon diyorsan eğer cinsellikten kastın mastürbasyon ise ki değildir diye umuyorum 🙂 neyin cinselliği anlamadım. Mastrübasyonda utanılacak sıkılacak bir şey yok. Enselenip kendi kendini utandırmasın yeter. Cinselliğe gelince şu söylediğin tutuklattırır seni haberin olsun. Oraya biz karışamayız her şeyin yeri zamanı var.

Çocuk daha 14 yaşında 18 değil. Daha yeni yeni bu hissi keşfediyor. Dediklerinle çelişiyorsun mastürbasyonu mu kastettin diyorsun umarım onu kastetmemişsindir diyorsun. Sonraki cümlen mastürbasyon utanılacak bir şey değil. Kendinle çelişiyorsun. Benim dediğimde tutuklattırıcak bir şey yok. Yeni yeni ergenliğe girmiş bize danışıyor. Bende yardımcı olmaya çalışıyorum. Şu herkesin kafasına soktuğu " CİNSELLİK UTANILICAK BİRŞEY " algısını bu saçma algıyı kafasına takmamasını söylüyorum. Oraya ben karışmıyorum zaten çocuk kendisi bize danışıp yardım istedi. Her şeyin zamanı var tabii ki ben sadece yaptığından utanmamasını söylüyorum.

İçinde doğru yönlendirilmediği takdirde libidoya dönüşecek öyle bir enerji falan yok. Kendini farklı alanlarda geliştir tabii, ama bunu cinsel isteklerini bastırmak için yapma. Cinselliği sürekli göz ardı edilmesi gereken bir şeymiş gibi gösteren bu yazıyı da kaale almanı önermem.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı