144 Hz 1 ms TN panel monitör önerisi

Bütçe
2000
Size göre fark yok ama emin olun FPS oyunlarında tıkladım ölmedi olayı yaşamak istemiyorsanız 1 MS tercih edilmeli. 7 yıldır FPS oyuncusuyum ve 2-3 monitor değiştirdim ve gayet anlaşılıyor. Kendi tecrübem olmasa yorum yapmam.
Yalan söylediğiniz çok belli hocam ama neyse. Ayrıca 1 MS yazan monitörlerin hiç birinin gerçek 1 MS olmadığını biliyorsunuzdur umarım, hepsi tipik 4-5 MS (TN dışında). Bende deneyimledim ve hiç bir fark göremedim.

Yalan söylediğiniz çok belli hocam ama neyse. Ayrıca 1 MS yazan monitörlerin hiç birinin gerçek 1 MS olmadığını biliyorsunuzdur umarım, hepsi tipik 4-5 MS (TN dışında). Bende deneyimledim ve hiç bir fark göremedim.
Birde beni yalancı çıkardınız helal olsun. Dostum R6 olsun warzone olsun valorant olsun en üst ranklarda oynuyorum. Gündelik kullanımda ya da zevkine oynadığınız fps oyunlarında siz fark etmemiş olabilirsiniz ama bu herkesin fark etmeyeceği anlamına gelmiyor. Daha da uzatmaya gerek yok ne desem aksini söyleceksiniz zaten iyi forumlar. Zaten tnler için konuşuyorum ms olarakta.

Yalan söylediğiniz çok belli hocam ama neyse. Ayrıca 1 ms yazan monitörlerin hiçbirinin gerçek 1 ms olmadığını biliyorsunuzdur umarım, hepsi tipik 4-5 ms (TN dışında). Bende deneyimledim ve hiçbir fark göremedim.

ViewSonic XG2405 gerçek 1 ms. Nadiren gerçek 1ms olayı olur bu monitör hem IPS 144 Hz hem de 1 ms hem de fiyatı uygun.(FreeSync özelliği de var)

Birde beni yalancı çıkardınız helal olsun. Dostum R6 olsun Warzone olsun Valorant olsun en üst ranklarda oynuyorum. Gündelik kullanımda ya da zevkine oynadığınız FPS oyunlarında siz fark etmemiş olabilirsiniz ama bu herkesin fark etmeyeceği anlamına gelmiyor. Daha da uzatmaya gerek yok ne desem aksini söyleceksiniz zaten iyi forumlar. Zaten TN’ler için konuşuyorum MS olarakta.
Tamam hocam, kimsenin fark edemediği “milisaniyeyi” sizin gözleriniz fark ediyor.
ViewSonic XG2405 gerçek 1 ms. Nadiren gerçek 1MS olayı olur bu monitör hem IPS 144 HZ hem de 1 MS hem de fiyatı uygun.(FreeSync özelliği de var)
1 MS modunu açınca parlaklık düşüyor ve güzel bir oyun deneyimi sunmuyor. 24G2U varken alınmaz.

Gülücük atınca bilgisizde olduk. Adam TN panel istiyor ve bunun için açmış konuyu basit ve anlaşılabilir şekilde. Bariz bir şekilde kendi deneyimlerime göre ben fark hissediyorum yarı prof FPS oyunlarını bir süre oynadım. Hem IPS hem TN paneli deneyimleme fırsatım oldu TN'de daha fazla verim aldım. Ki zaten prof oyuncuların hepsi TN panel kullanıyor. Adam TN panel istemiş TN önerisi istiyor neyini zorluyorsun ki daha?

Gülücük atınca bilgisizde olduk. Adam TN panel istiyor ve bunun için açmış konuyu basit ve anlaşılabilir şekilde. Bariz bir şekilde kendi deneyimlerime göre ben fark hissediyorum yarı prof FPS oyunlarını bir süre oynadım. Hem IPS hem TN paneli deneyimleme fırsatım oldu TN'de daha fazla verim aldım. Ki zaten prof oyuncuların hepsi TN panel kullanıyor. Adam TN panel istemiş TN önerisi istiyor neyini zorluyorsun ki daha?
Ben bir şey zorlamıyorum, “FPS oyuncusu TN panel alır” algısını yok etmeye çalışıyorum. IPS alırsa çok daha güzel renkler alacak ve oyun zevki daha da artacak. Ben de TN ve IPS denedim fakat bir fark göremedim, sorduğum herkeste bir arada fark göremedi. Tamamen psikolojik olarak olduğunu düşünüyorum.

Birde beni yalancı çıkardınız helal olsun. Dostum R6 olsun warzone olsun valorant olsun en üst ranklarda oynuyorum. Gündelik kullanımda ya da zevkine oynadığınız fps oyunlarında siz fark etmemiş olabilirsiniz ama bu herkesin fark etmeyeceği anlamına gelmiyor. Daha da uzatmaya gerek yok ne desem aksini söyleceksiniz zaten iyi forumlar. Zaten tnler için konuşuyorum ms olarakta.
Bende şuan TN kullanıyorum. Gayetde iyi arkadaş doğru söylüyor bende FPS oyunlarında rankım yüksek o yüzden TN panel önerir misiniz dedim. FPS oyunlarda her salise önemlidir bilginize.
Bu monitörü alıyorum. Kötüleyen varsa söyleyebilir mi? Paraya yazık olmasını istemiyorum.

Bende şuan TN kullanıyorum. Gayetde iyi arkadaş doğru söylüyor bende FPS oyunlarında rankım yüksek o yüzden TN panel önerir misiniz dedim. FPS oyunlarda her salise önemlidir bilginize.
Bu monitörü alıyorum. Kötüleyen varsa söyleyebilir mi? Paraya yazık olmasını istemiyorum.
Kötü çünkü TN. Ayrıca milisaniyenin hiç bir önemi yok. İsterseniz alın, en azından tatmin olursunuz. Hani, FPS oyuncusunuz ya.

Geri
Yukarı