144 Hz - 75 Hz Tavsiyesi

HenryTudor

Centipat
Merhaba, Ryzen 5 2600 işlemci ve GTX 1060 6 GB ekran kartım var. Yeni bir monitör almak istiyorum bu monitörü 75 Hz mi yoksa 144 Hz mi almalıyım? Genellikle oynadığım oyunlar, DotA, CS, FM bazı FPS oyunları. Ağırlık DotA ve FM'de ama. Hangi monitörü kullanırken daha rahat ederim. DotA'da full ayarlarda FPS değerlerim 120-130 aralığında, CS'de ise ayarları düşük şekilde 130- 170 arasında değişiyor. FM'de ise sabit 60. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdığın oyunları hiç oynamadım , oyuna göre tavsiye veremem ama 60hz monitörden 144hz e geçtim gerçekten aşırı fark var arasında. Ucuz , kalitesiz bişey alma bütçen yeterse 144 hz g-synce uyumlu 1ms monitör al yetmezsede para toplayınca al pişman olmazsın verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor kullandığım monitör.
Laptopun kendi ekranı 144hz g-synce harici monitör olarak 240hz g-synce 1ms 24' asus monitör alıp evde masaüstü kasası olarak kullancağım laptopu yani ileriye dönük olsun diyorsan 240hz al.

Merhaba, Ryzen 5 2600 işlemci ve GTX 1060 6 GB ekran kartım var. Yeni bir monitör almak istiyorum bu monitörü 75 Hz mi yoksa 144 Hz mi almalıyım? Genellikle oynadığım oyunlar, DotA, CS, FM bazı FPS oyunları. Ağırlık DotA ve FM'de ama. Hangi monitörü kullanırken daha rahat ederim. DotA'da full ayarlarda FPS değerlerim 120-130 aralığında, CS'de ise ayarları düşük şekilde 130- 170 arasında değişiyor. FM'de ise sabit 60. Şimdiden teşekkür ederim.

144 hz alman daha iyidir 2 sinide kullandım 75 hz bişeye yaramıyor

Ama yazdığın oyunlar ve ekran kartı için 240hz e gerek yok ilerde farklı oyunlar ve yeni ekran kartı alırsan faydası olur. Rainbow 6 siege , apex legends vs ve rtx 2070 , 2080 en iyi performansta kullanacağın comp.

Merhaba, sistemim 8gb ram rayzen 3 2200g amd işlemcisi gpu sistem. Yeni monitör aldım 165 hz ama 120 hz yazıyor 165 seçeneklerde dahi yok. Yoksa sistemim 165 hz i desteklemiyormu ?
Sistemin desteklememesi diye bir sorun duymadım. Büyük ihtimalle kullandığın kablodan dolayı , hdmi eski sürümleri ve dp un ilk sürümü 120hz e kadar veri aktarımı destekler.

Sistemin desteklememesi diye bir sorun duymadım. Büyük ihtimalle kullandığın kablodan dolayı , hdmi eski sürümleri ve dp un ilk sürümü 120hz e kadar veri aktarımı destekler.
Doğru diyosun hdmi destekler diye düşünüyordum dp desteklermi ? ama kasamın anakartında sadece hdmi var dönüştürücü alsam monitöre dp kasaya hdmi taksam olurmu acaba.
hdmi ile 165 hz almam mümkün mü yoksa dp şart mı hdmi 2.1 kablosu alsam 165 veriyomu

Son düzenleme:

Peki bu 3 monitörden hangisini önerirsiniz. Samsung'u ekleme sebebim diğer monitörlerde freesync açıkken 4 ms tepki süersine geçiş yapıyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı