144 Hz Curved hoparlörlü monitör önerisi

Bütçe
1900 1950

alp-eren

Hectopat
Arkadaşlar acil yardım edin şu an aklımda ASUS TUF Gaming VG24VQ 23.6 var fakat endişe ediyorum ghosting olur mu ve VA panel olması sıkıntı olur mu? Rekabetçi oyunlar için alacağım daha çok IPS istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar acil yardım edin şu an aklımda ASUS TUF Gaming VG24VQ 23.6 var fakat endişe ediyorum ghosting olur mu ve VA panel olması sıkıntı olur mu? Rekabetçi oyunlar için alacağım daha çok IPS istemiyorum.
Hayır ghosting yaşayacağınızı sanmıyorum. IPS veya VA panel tercih edin. TN panelli monitörlerin nerdeyse tümünde renk ve görüntü kalitesi götü. Sırf ghosting yaşamayacağınızın garantisi için TN panel almak saçma olur. Şahsen VA panel kullanan biri olarak VA paneli öneriyorum.

Artık rekabetçi oyunlar için TN gibi bir olay kalmadı bence. Eğer profesyonellik derecesi bir oyun oynamıyorsanız turnuva vs. TN almanız için pek bir sebep yok. IPS panelde artık oyuncular için monitörler üretiyor. Alabilirseniz Asus TUF'un IPS modeli var düşündüğünüz modelle arasında 150 Tl civarı fark var. Onu almanız daha iyi olur. Prof. oyuncuysanız zaten direkt TN alırdınız diye düşünüyorum.
Edit: Modelin ismi Asus TUF VG249Q.

Artık rekabetçi oyunlar için TN gibi bir olay kalmadı bence. Eğer profesyonellik derecesi bir oyun oynamıyorsanız turnuva vs. TN almanız için pek bir sebep yok. IPS panelde artık oyuncular için monitörler üretiyor. Alabilirseniz Asus TUF'un IPS modeli var düşündüğünüz modelle arasında 150 Tl civarı fark var. Onu almanız daha iyi olur. Prof. oyuncuysanız zaten direkt TN alırdınız diye düşünüyorum.
Edit: Modelin ismi Asus TUF VG249Q.
Prof değilim tabikide IPS ekranda gecikme çok diyorlar ya birazda önem veriyorum yalan yok IPS 1 MS olanlar 3 ms gibi diyorlar

Yeni konular

Geri
Yukarı