144 Hz monitör için HDMI mi Display Port mu?

Arkadaşın kullandığı HDMI sürümü onu desteklemiyor.
1620580818656.png

HDMI 1.4 portu var 1080p 144Hz destekliyor verdiğiniz bilgi yanlış inat etmeyin artık.
Bu konu benimde kafama takıldı HDMI ile kullanıyorum monitörü ayarlarda 144 hz seçebiliyorum. HDMI' ın hangi model oldugunu anlayabilecegim bi yazı yazmıyor üstünde de onu nasıl ayırt edicez.
Desteklemese seçeneklerde çıkmazdı.

HDMI'ın değişik sürümleri var. Eski sürümlerde 1080P'de 144 HZ alamayabilirsiniz ama güncel HDMI sürümlerinde 144 HZ alabilirsiniz. DP o konuda daha ileri olduğundan piyasada bulunan birçok DP kablo 144 HZ rahatlıkla veriyor. Bağlantı sürümlerinin ne kadar HZ destekledikleriyle ilgili tablolar internette mevcut. DP 1.2a ile Gsync desteği mevcut olduğundan tabloyu bilmeksizin DP ezbere önerilir. Bu biraz karmaşaya sebep oluyor.
Eğer ayarlarda 144 hz seçebiliyorsak 144 hz destekliyormu oluyor kablo ?
Görüntü seçeneklerinde görünüp seçiliyorsa ve uyguladığınızda sorun yoksa çalışıyordur.

HDMI 144 Hz desteği sunuyor. Kafanıza çok takmanıza gerek yok. Kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak benim içim yine de rahat etmiyor derseniz DP kabloya geçiş yapabilirsiniz.

Bunun dışında FreeSync başka bir konu. Normalde HDMI ile çalışıyor olması lazım ancak onu ayrıca kontrol etmeyi düşünebilirsiniz.

Kesinlikle FreeSync tarafından problem yaşamıyorum oyunlarda yırtılma söz konusu değil.
Arkadaşın kullandığı HDMI sürümü onu desteklemiyor.

HDMI sürümümü söylemedim ki?
Yanlış bilgi eğer monitör ve kablo HDMI 2.0'ı destekliyorsa 1080p de 240 Hz e kadar çıkılabilir.

Kanka wikiye gerek yoktu ya :D
Bu konu benimde kafama takıldı HDMI ile kullanıyorum monitörü ayarlarda 144 hz seçebiliyorum. HDMI' ın hangi model oldugunu anlayabilecegim bi yazı yazmıyor üstünde de onu nasıl ayırt edicez.
+

HDMI'ın değişik sürümleri var. Eski sürümlerde 1080P'de 144 HZ alamayabilirsiniz ama güncel HDMI sürümlerinde 144 HZ alabilirsiniz. DP o konuda daha ileri olduğundan piyasada bulunan birçok DP kablo 144 HZ rahatlıkla veriyor. Bağlantı sürümlerinin ne kadar HZ destekledikleriyle ilgili tablolar internette mevcut. DP 1.2a ile Gsync desteği mevcut olduğundan tabloyu bilmeksizin DP ezbere önerilir. Bu biraz karmaşaya sebep oluyor.

Görüntü seçeneklerinde görünüp seçiliyorsa ve uyguladığınızda sorun yoksa çalışıyordur.
Evet seçiliyor ve gayet akıcı oluyor

Yeni konular

Geri
Yukarı