Çözüldü 144 Hz monitörde 144 FPS almak mı gerekir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheXer4

Centipat
Evet arkadaşlar, sorum gördügünüz üzere başlıkta. Cevaplarınızı bekliyorum.
Ekran kartım GTX 1070 Ti.
İşlemci i7 4790K
4x4 16 RAM DDR3.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunun saçmalıgını size soran yok bilgsizlik suç mu?

Sorum tam olarak şu oyunda maksimum 144 FPS alırsam monitör 144 FPS'e kadar yetişebilecek yani.
Evet aynen. 100 FPS alırsanız 100 FPS görürsünüz. 144 alırsanız 144 görürsünüz. 200 FPS alırsanız yine 144 görürsünüz. Mesela ben 60Hz ekrana sahibim ve bu bilgisayarda 61 FPS görmedim.
Çok saçma bir soru 60 FPS olsa yine olur yani monitörle FPS'in çok alakası yok.

144 Hz monitörde 144 FPS almak gerekir diye bir şey yok. Paran varsa al.

Soruyu yanlış anlamış olabilirim, açık sorarsan sevinirim. :)

Sorum tam olarak şu oyunda maksimum 144 FPS alırsam monitör 144 FPS'e kadar yetişebilecek yani.

Hayır, 144Hz monitörler, saniyede 144 kare (FPS) verebilir. İsterseniz 70-80'de kullanabilirsiniz, sıkıntı olmaz. 144 FPS, monitörün verebileceği en fazla kare hızı. :)

Aradıgım cevap buydu teşekkür ederim konuyu çözüldü nasıl yapacagım.
HM ben sadece sorunun anlamsızlığını vurguladım ona kalırsa benim monitör 75 Hz lakin hep 200 FPS civarlarında geziyor CS:GO'da o zaman bende 200 Hz monitörmü alayım?

Karar sizin.

Evet aynen. 100 FPS alırsanız 100 FPS görürsünüz. 144 alırsanız 144 görürsünüz. 200 FPS alırsanız yine 144 görürsünüz. Mesela ben 60Hz ekrana sahibim ve bu bilgisayarda 61 FPS görmedim.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı