144 Hz monitörde 60FPS kasma sorunu

ALOnEdark12321

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 144 Hz monitörüm var 60 ila 70 FPS arasında kasma sorunu yaşıyorum. 80 veya 70'in altına düşerse kasıyor gibi oluyor. Bunun çözümü nedir bilen var mı? Bu neyle alakalı bunun çözümünü bilen varsa lütfen yardımcı olsun. G-SYNC bu arada monitör 1ms.

ama onun monitörü kaç herz

denedim zaten baya fps aldım
Yahu HZ'in FPS'e ne etkisi olacak? Düşük ayarlarda videodakiyle aynı FPS'leri alıyorsanız eğer sorun yok demektir. Oyunun ayarlarını yükselttiğiniz için FPS düşüyor. Sistemde de, oyunda da, monitörde de sorun yok.
Benim merak ettiğim şu 60 70 FPS neden kasıyyor.
Normal kasması, normal! Her oyunun optimizasyonu aynı değildir.

Dediğim gibi, çözünürlürlük 1440p olsa da, bütün ayarları düşüğe çekmeyi dener misiniz? Hepsini.
Ya hocam ben buna hiç katılmıyorum,10000Days izliyorum herifin on numara sistemi var 1728x1080 oynuyor ve tüm ayarları en düşükte adam ben böyle daha iyi adam vuruyorum diyor ve kasma,darbogaz falan olmuyor 3080 geçen taktı sisteme yani o işler yalan dolan ben sanmıyorum öyle bir şey olsa bu adamda da olurdu,banada çok diyen oldu çöznürlüğü arttır falanda filanda ben inanmıyorum o işlere

Ya hocam ben buna hiç katılmıyorum,10000Days izliyorum herifin on numara sistemi var 1728x1080 oynuyor ve tüm ayarları en düşükte adam ben böyle daha iyi adam vuruyorum diyor ve kasma,darbogaz falan olmuyor 3080 geçen taktı sisteme yani o işler yalan dolan ben sanmıyorum öyle bir şey olsa bu adamda da olurdu,banada çok diyen oldu çöznürlüğü arttır falanda filanda ben inanmıyorum o işlere
Kimse darboğaz var demedi ki? Oyunun çözünürlüğünü değil, grafiklerini yükselttiği için FPS'i düşüyor dolayısıyla kasma sorunu oluşuyor. Ayrıca darboğaz denen şeyin neyine inanmıyorsunuz? Batıl inanç falan mı sizce?

Kimse darboğaz var demedi ki? Oyunun çözünürlüğünü değil, grafiklerini yükselttiği için FPS'i düşüyor dolayısıyla kasma sorunu oluşuyor.
Yok bazılarıda şey diyor ‘sistemin çok güçlü sen böyle ayarları çok düşükte oynayamazsın olmaz ki böyle tabi bilmem ney yapar falan falan.Alayı yalan dolan hocam ben inanmıyorum o yüzden onu dedim

Yok bazılarıda şey diyor ‘sistemin çok güçlü sen böyle ayarları çok düşükte oynayamazsın olmaz ki böyle tabi bilmem ney yapar falan falan.Alayı yalan dolan hocam ben inanmıyorum o yüzden onu dedim
Dostum, darboğaz denen şey bir batıl inanç falan mı sence? Grafikleri düşürdüğün zaman ekran kartı kullanımın azalıyor, yük işlemciye biniyor. Aşırı güçlü bir sistemin varsa grafikleri düşürürsen ekran kartın nasıl kullanılacak? 3090 ekran kartı 1080p'de düşük FPS veriyor mesela, 4K monitör şart. Bunun sebebi ne olabilir?

Dostum, darboğaz denen şey bir batıl inanç falan mı sence? Grafikleri düşürdüğün zaman ekran kartı kullanımın azalıyor, yük işlemciye biniyor. Aşırı güçlü bir sistemin varsa grafikleri düşürürsen ekran kartın nasıl kullanılacak? 3090 ekran kartı 1080p'de düşük FPS veriyor mesela, 4K monitör şart. Bunun sebebi ne olabilir?
Arkadaşım sen darboğaza mı kafayı taktın ben öylesine örnek misalı verdim kitlendin durdun oraya,ne demek istediğimi anlamamışsın ki.

Yahu Hz'in FPS'e ne etkisi olacak? Düşük ayarlarda videodakiyle aynı FPS'leri alıyorsanız eğer sorun yok demektir. Oyunun ayarlarını yükselttiğiniz için FPS düşüyor. Sistemde de, oyunda da, monitörde de sorun yok.

Normal kasması, normal! Her oyunun optimizasyonu aynı değildir.

Dostum, darboğaz denen şey bir batıl inanç falan mı sence? Grafikleri düşürdüğün zaman ekran kartı kullanımın azalıyor, yük işlemciye biniyor. Aşırı güçlü bir sistemin varsa grafikleri düşürürsen ekran kartın nasıl kullanılacak? 3090 ekran kartı 1080P'de düşük FPS veriyor mesela, 4K monitör şart. Bunun sebebi ne olabilir?

Cezam vardı anca bitti bak 144Hz monitörü olan arkadaşım var ve 60 FPS'de kasmıo sen diyosunki her oyunun otimizasyonu farklı bunu açıkalayabilir misin bunun sebebi ne.

Cezam vardı anca bitti bak 144Hz monitörü olan arkadaşım var ve 60 FPS'de kasmıo sen diyosunki her oyunun otimizasyonu farklı bunu açıkalayabilir misin bunun sebebi ne.
FPS'ini 60'a sabitlemiştir veya FPS'ini sabitlemese bile stabil'dir, çok fazla yükselip, alçalmıyordur FPS değeri. O yüzden kasma hissiyatı daha az oluyor olabilir.

Artı -1 Eksi
FPS'ini 60'a sabitlemiştir veya FPS'ini sabitlemese bile Stabil'dir, çok fazla yükselip, alçalmıyordur FPS değeri. O yüzden kasma hissiyatı daha az oluyor olabilir.

Gene ceza aldım pardonda senin bana anlatmak istediğin şey şumu bazı oyunlarda optimizasyon sıkıntısı vardır demeyemi çalışıyon yani ben ben bu sorunu sadece Online oyunlarında yaşıyorum normal mi Online oyunlarda 60 FPS kasıyor gibi geliyor bana normal mi bu durum. Hikaye oyunlarında 60FPS kasma sorunu yok. Bu arada tüm Online oyunlarda böyle.
FPS'ini 60'a sabitlemiştir veya FPS'ini sabitlemese bile Stabil'dir, çok fazla yükselip, alçalmıyordur FPS değeri. O yüzden kasma hissiyatı daha az oluyor olabilir.

Son yazdığıma bakar mısın?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı