1440p için 6600XT vs 6700XT arasındaki fiyat farkına değer mi?

Nowitzer

Megapat
Makaleler
42
Merhaba. 6700XT'nin 1440p kartı olduğunu tabii ki biliyorum. Fakat merak ettiğim, 6600XT ve 6700XT arasındaki fiyat farkına 1440p çözünürlükte değip değmeyeceği. İşlemcim 3600. Gerekirse yükseltme yapabilirim ancak 1440p'de kurtarır gibi. Ne düşünüyorsunuz, fiyat farkına değer mi?

Bütçem aslında 6600XT'ye zor yetiyor. 6600XT alıp ileride yeni nesil kartlara geçmek daha mı mantıklı peki?
2-3 sene kullanacaksanız mantıklı bence. 2 sene sonra 2K'da yetmediği yerde FSR devreye girer, götürür bir süre daha.

2-3 sene kullanacaksanız mantıklı bence. 2 sene sonra 2K'da yetmediği yerde FSR devreye girer, götürür bir süre daha.
1440p kartlara yönelirim diye monitörü öyle aldım ama ekran kartlarının uçtuğu döneme denk geldiğim için bütçemi zorlayamadığımdan pişman oldum açıkçası 1080p almadığıma. Ortalama 3-4 yıl kullanmayı düşünüyorum.

1440p kartlara yönelirim diye monitörü öyle aldım ama ekran kartlarının uçtuğu döneme denk geldiğim için bütçemi zorlayamadığımdan pişman oldum açıkçası 1080p almadığıma. Ortalama 3-4 yıl kullanmayı düşünüyorum.
3 sene kesin götürür ancak 8 GB VRAM düşündürüyor beni. 6700 XT bile 2 sene sonra 1080P'ye düşebilir, zamanında 5700 XT'ye olduğu gibi.

Neyse ki RSR/FSR var.

6600 XT kullanıcısı olarak @kino daha iyi cevaplayabilir bu soruları.

3 sene kesin götürür ancak 8 GB VRAM düşündürüyor beni. 6700 XT bile 2 sene sonra 1080P'ye düşebilir, zamanında 5700 XT'ye olduğu gibi.

Neyse ki RSR/FSR var.
Evet 8 GB VRAM sıkıntı. Ama ayarları düşürüp sıkıntıyı azaltabileceğimi düşünüyorum. Zaten her şey yüksek olsun diye tutturan birisi değilim. Sanırım aradaki fiyat farkını karşılayamayacağım için 6600XT alacağım. Zaten o da bütçemi zorlayarak alabileceğim bir şey. Umarım hemen üzmez.

RSR/FSR gerçekten işime yarayabilir.

Sabrinin dediği gibi ileride 8gb vram sorun çıkaracaktır ama şahsen 6600xt ile 1440p'yi 4-5 sene götürürsünüz gibime geliyor. Gücü 3060 seviyesinde zaten o yüzden saf güç olarak bir süre götürür, götürmediği yerde fsr açarsınız ileride. 8gb vram ise 2k için yetersiz değil sadece ideal ve geleceğe yönelik değil ileride texture ayarını ultradan high'a en kötü mediuma indirirsiniz. Tabiki 6700xt daha iyi olur ama amd tarafında 6600xt'den itibaren 2k kullanımına müsait olduğunu düşünüyorum şahsen. Harika bir 1080p, fena olmayan bir 2k kartı.

Sabrinin dediği gibi ileride 8gb vram sorun çıkaracaktır ama şahsen 6600xt ile 1440p'yi 4-5 sene götürürsünüz gibime geliyor. Gücü 3060 seviyesinde zaten o yüzden saf güç olarak bir süre götürür, götürmediği yerde fsr açarsınız ileride. 8gb vram ise 2k için yetersiz değil sadece ideal ve geleceğe yönelik değil ileride texture ayarını ultradan high'a en kötü mediuma indirirsiniz. Tabiki 6700xt daha iyi olur ama amd tarafında 6600xt'den itibaren 2k kullanımına müsait olduğunu düşünüyorum şahsen. Harika bir 1080p, fena olmayan bir 2k kartı.
En kötü -ne kadar işe yarıyor bilmiyorum da- lossless scaling gibi yazılımları kullanmayı düşünüyorum. Sizce iş görür mü? (1440p monitörde 1080p'yi direkt olarak açınca görüntü çamur gibi oluyor. O yüzden böyle yazılımlar gerekli sanırsam.)

Yeni konular

Geri
Yukarı