144Hz 1MS Monitör Önerisi

Tercih?

• Oy verenlerin toplamı
    64

Drwenski

Hectopat
Selamlar. MSI Optix MAG241C modelini aldım ve sağ tarafında ölü piksel çıktı. İademi ettim ve tekrar almayı düşünürken ölü piksel sorunlu bir monitör olduğunu gördüm. Tekrar incelemeye koyuldum ve bu monitörü ve AOC C24G1 modelini buldum. Hangisini almalıyım karar veremedim. Şimdi kafamdaki tek soru 24G2U FreeSync destekliyor ama G-Sync compatible (uyumlu) bir monitör mü bilmiyorum ve paneli IPS. İşte yok IPS'de ghosting olur tepki süresi yüksek olur oyun için alınmaz felan deniyor ama tepki süresi düşük olarak geçiyor. Ben dizi film izleyen, kodlama yapan ve genelde oyun oynayan bir insanım. Özellikle Rainbow Six Siege oynuyorum. Özet olarak sorularım;

1-)AOC C24G1 mi AOC 24G2U mu?
2-)Panel olarak tercih etmem gereken bir panel var mı?
3-)Bu monitör alınır mı?
4-)MAG241C'de şansımı tekrar denemeli miyim?
5-)Maksimum 1600TL'ye kadar 144-165Hz 1MS FreeSync veya G-Sync desteği olan başka bir monitör önerebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ediyorum herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölü piksel sorunu çıktıysa kesinlikle bir daha şansınızı denemeyin. Panel olarak VA veya IPS paneli öneririm. Diğer (AOC 24G2U) modele de baktım o çok daha iyiymiş, onu tercih etmek daha mantıklı.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı