144Hz 1MS Monitör Önerisi

Tercih?

• Oy verenlerin toplamı
    64
Viewsonic xv2458-MHD monitörün kronik sorunu olduğu için mi önerdiniz? Ben 144hz TN panel bandında çok ucuz olduğu için sormuştum da iş görüp görmeyeceğini. 1000-1200 TL segmentinde arıyorum.
Monitör bir defa alınacak bir bileşen olduğu için yatırım yapılabilir. Asus monitör pazarında sağlam bir paya sahip.

TN panel renkleri karanlık gösteriyor, oyunculuk için TN panel hatalı bir seçim olacaktır, VA panel oyunculuk için en iyi paneldir. IPS panel de oyunculuk için çok doğru bir seçim sayılmaz ancak çok hatalı da olmaz, seçilebilir ancak oyunculuk için VA panelin daha uygun olduğunu aklınızdan çıkarmayın. IPS panelin de ışık sızması (IPS Glow) sorunu var zaten, hiçbir panel kusursuz değil şimdilik.
VA panel hem IPS gibi göz yormaz, hem de TN gibi çok karanlık göstermez ikisinin ortasıdır.

Ben MSi MAG241CV modelini almayı düşünüyorum.

TN panel renkleri karanlık gösteriyor, oyunculuk için TN panel hatalı bir seçim olacaktır, VA panel oyunculuk için en iyi paneldir. IPS panel de oyunculuk için çok doğru bir seçim sayılmaz ancak çok hatalı da olmaz, seçilebilir ancak oyunculuk için VA panelin daha uygun olduğunu aklınızdan çıkarmayın. IPS panelin de ışık sızması (IPS Glow) sorunu var zaten, hiçbir panel kusursuz değil şimdilik.
VA panel hem IPS gibi göz yormaz, hem de TN gibi çok karanlık göstermez ikisinin ortasıdır.

Ben MSi MAG241CV modelini almayı düşünüyorum.
VA'yı tercih etmem ama VA'da ghosting yok mu?

Hocam son durum ne kesin iademi kararınız?
Kesinlikle tavsiye etmiyorum!
IPS panel, hem söylenildiği gibi canlı renklere hakim değil (TN panel cam gibi, bence daha parlak ve canlı), hem hafifte olsa ghosting var, hem de TN panele oranla daha çok gözü yoruyor, oyuncu monitörü kesinlikle TN panel monitörlerdir, ürünü paketledim bile, iade etcem.

Benim için panel önemli değil sadece ghosting olmaması gerek öyle bir sıkıntısı varsa bende almaktan vazgeçeceğim büyük ihtimal. Aklınızda başka monitör var mı? 144Hz 1Ms FreeSync tercih 23.8"-24.5" arası maksimum 1400TL bir monitör düşünüyorum.

Benim için panel önemli değil sadece ghosting olmaması gerek öyle bir sıkıntısı varsa bende almaktan vazgeçeceğim büyük ihtimal. Aklınızda başka monitör var mı? 144Hz 1Ms FreeSync tercih 23.8"-24.5" arası maksimum 1400TL bir monitör düşünüyorum.
Ghosting vardı hocam, az önce eski TN monitörümün tesitini yaptım, ghosting yok ama IPS olanda vardı hafiften, futbol oyunlarında özellikle şut ve uzaklaştırma toplarında top bulanıklaşıyordu.

Şu an gözüme kestirdiğim sıfır ghosting ve canlı renkler için: TN, 144 Hz ve üstü, 1Ms, 24'', FreeSync oyuncu monitörleri, bir tane örnek kabataslak dün baktığımda vardı.

Şöyle bir monitör mükemmel olur akıcılık ve netlik için. Asus marka olmasına bence özen göster.

Ghosting vardı hocam, az önce eski TN monitörümün tesitini yaptım, ghosting yok ama IPS olanda vardı hafiften, futbol oyunlarında özellikle şut ve uzaklaştırma toplarında top bulanıklaşıyordu.

Şu an gözüme kestirdiğim sıfır ghosting ve canlı renkler için: TN, 144 Hz ve üstü, 1Ms, 24'', FreeSync oyuncu monitörleri, bir tane örnek kabataslak dün baktığımda vardı.

Şöyle bir monitör mükemmel olur akıcılık ve netlik için. Asus marka olmasına bence özen göster.
Aynısını zamanında hepsiburadada 1500TL'ye görmüştüm MSI monitörüm varken o yüzden almak istemiyorum bu kadar pahalıya.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı