144Hz monitör alınır mı?

Merhaba monitörümü sattım yenisi almak için ama hangisini alayım? Kararsız kaldım. Sizce 144Hz monitör alınır mı?

Sistemim şöyle;
  • 2200G Ryzen 3.
  • B450M S2H.
  • 8+8 HP V6 3200HZ RAM.
  • 400W FSP PSU.
Pek fazla bütçem yok yani pek para harcamak istemiyorum monitöre.
Sizce 75Hz 1ms FreeSync bir monitör alsam bu sisteme yeter mi? Yoksa 144Hz 1 ms IPS panel bir monitör mü alsam?

Not: IPS monitör ve çerçevesiz monitör istiyorum çok beğendim.

75Hz monitöre 1000 TL verecegine üstüne 500TL 600 TL daha koy saglam bir 144 HZ monitör al daha iyi olur bence. Alacagın şeyi birkere alacaksın en iyisini saglamını alıp kurtulcaksın derten.

75Hz monitöre 1000 TL verecegine üstüne 500TL 600 TL daha koy saglam bir 144 Hz monitör al daha iyi olur bence. Alacagın şeyi birkere alacaksın en iyisini saglamını alıp kurtulcaksın derten.

Ekran kartınız ne?

Vega 8.

Alınmaz mı? İleri de yükseltme yaptığınızda iyi ki 75 almamışım dersiniz.

İlerleyen zamanlarda çok daha güçlü bir sisteme geçiş yapmak istediğinizde elinizde monitör olur en azından, ben alın derim, şimdilik 100 FPS+ göremeseniz bile 144Hz+ monitörlerde Hertz ayarı yapılabiliyor, kısacası bütçeniz neyi almaya müsaitse onu alın, 75 Hz'de üzmez ama almışken 144 Hz uzun vadede yararınıza olur.

İleri de ekran kartı aldığınızda iyi ki 144 Hz monitör almışım dersiniz. Tavsiyem 144 Hz monitör almanızdır. RX470 gibi ekran kartlarıyla CS:GO gibi oyunlarda 144 FPS çok rahat alabilirsin.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Peki hangi monitörü önerirsiniz şöyle monitörler buldum ama eksileri var.
https://www.akakce.com/monitor/en-u...reesync-curved-oyuncu-u-fiyati,464426173.html 4ms ve çok büyük ayakları var masamda çok yer kaplayacağını ve dizi izlerken bir şeyler yiyemeyeceğim gibi duruyor.
https://www.akakce.com/monitor/en-u...ms-full-hd-ips-freesync-fiyati,659212222.html bunu çok beğendim ancak fiyatı biraz tuzlu geldi.
IPS modelleri çok beğeniyorum bir de çevçevesiz olanları oyunda bir sıkıntı yapar mı?
Nasıl bir monitör önerirsiniz?

Vega 8.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Peki hangi monitörü önerirsiniz şöyle monitörler buldum ama eksileri var.
Samsung LC24RG50FQMXUF 23.5" 4ms Full HD Freesync Curved Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 4ms ve çok büyük ayakları var masamda çok yer kaplayacağını ve dizi izlerken bir şeyler yiyemeyeceğim gibi duruyor.
Asus VP249QGR 24" 1ms Full HD IPS FreeSync Monitör Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu çok beğendim ancak fiyatı biraz tuzlu geldi.
IPS modelleri çok beğeniyorum bir de çevçevesiz olanları oyunda bir sıkıntı yapar mı?
Nasıl bir monitör önerirsiniz?

AOC tam F/P ama ASUS'da bütçe yoksa iş görür. Bütçe yetiyorsa MSI alın, MSI monitör işinde en iyisi.
75 Hz için de bunu önerebilirim.

Son düzenleme:
AOC tam F/P ama ASUS'da bütçe yoksa iş görür. Bütçe yetiyorsa MSI alın, MSI monitör işinde en iyisi.
75 Hz için de bunu önerebilirim.

.
Bununla
.
Bunun arasında bir fark var mı peki?

.
Bununla.
.
Bunun arasında bir fark var mı peki?

AOC monitörün renk kalitesi daha iyi ve USB type A, USB type B ve 3, 5 mm jak girişi bulunduruyor.
ViewSonic sevdiğim bir marka değildir. Kaliteli bulmuyorum. Ama bu biraz kişisel o sebeple ViewSonic'i tercih edebilirsin.

Geri
Yukarı