144Hz Monitör Alınır Mı?

M.

Monitör modeli: Acer VG240Y pbiip modeli ama ayarlarda VG240Y v adı ile lanse ediliyor. Monitör güzel...
@KaanDemirel bey, monitörü aldınız mı?
Bir iki sorum olacak.

Monitör elime geldi fakat kavisli olan modeli geldi artık daha da uğraşmak istemiyorum bu monitörü kullanacağım. 144Hz 4ms problem değil tabii ama içinden çıkan DP kablosunu bilgisayara bağlamayamadım yani görüntü vermedi bende HDMI kullanıyorum şu anlık oda 120Hz veriyor.
Kavisli model derken?
Kalın kenarlı modeli almadınız umarım.
Ben maalesef, iade raporu verirlerse inşallah garantiye gönderiyorum.
THH'ye de verdim.

Çerçevesi ne yazıkki biraz kalın ama sıkıntı değil pikselleşme yok akıcıda şuanlık 4ms yerine 1ms olsaydı iyi olurdu

Aradaki farkı anlayamazsın. 4MS mi ki, daha çok çıkmasın. Dediğin model, Acer'in curved Va paneli ise o monitör 1300TL idi (E ile başlıyordu model, unuttum ya)
Eğer öyle ise iade et.

Evet dediğiniz model ama artık kutusunu falan attım sağlık olsun. Şuan üründen mennunum sadece dp kablosunu halletmem lazımki 144 alıyim kablosu bozuk yada ben beceremedim

Yeni alınan ürünün kutusunu neden attınız ki? Ya sıkıntılı çıksa idi ne yapacaktınız. Firma zaten sıkıntılı (Trendyol firmasına güvenip aldım. Orada puanları yüksek diye ama işte...)

Benim aldığım model de HDMİ 2.0 girişi ve kablosu olduğundan, 165Hz + Freesync kullanıyordum.
HDMI 1.4 ise sizinki sanmıyorum ama araştımak gerek.

Sağ tık->Görüntü ayarları->Gelişmiş görüntü ayarları->Ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri->Tüm modları listele-> 1920x1080P çöznürlüğünde en fazla kaç alacağınız orada yazar. Üstüne tıklayıp tamam sonrada uygula derseniz. O tazeleme hızında kullanacaksınız. HDMI için ne kadar veriyorsa demek istedim.

165HZ alabiliyorum HDMI 2.0 kablo ile (Yanında gelen)...Film izlerken hareketli varlıklar hafiften takılıyordu, iadesi için garantiye gönderdim ama bir sorun bulanamadığını tarafıma teslim edileceği söylendi.
Acaba sizde de sıkıntı var mı?

World Of Tanks oynuyorsanız, havaya baktığınızda karabiber döküyormuşçasına, karıncalanma benzeri piksellerin oynaması veya SADECE 1080P destekli videolarda karakterlerin geçiş sırasında takılma gibi (Ghosting değil de titreme diyorlar dı sanki) sorunlar oluyor mu?

Geri
Yukarı