144Hz monitör alınır mı?

Bütçe
2300TL
Onlar sadece ama sadece CS:GO ve VALORANT için özel üretilmiş monitörler. Sırf Input Lag olmasın diye FreeSync ve G-Sync gibi teknolojileri bulundurmuyor, normal bir Fast-IPS panelden %1 kadar daha iyi oynayacaksınız diye hem deli gibi para verip hem iyi teknolojilerden olup hemde çöp gibi TN panel görüntüsü alıyorsunuz.

Size önerim 2K 144Hz'dir hocam. Eğer sadece ama sadece CSGO ve VALORANT gibi oyunları oynuyorsan ve rekabetçi olarak oynuyorsan 240Hz al.
2k 144Hz örnek iyi monitör atar mısın?

Sadece CSGO tarzı oyunlar mı oynuyorsunuz?
Evet sadece CSGO tarzı oyunlar oynuyorum arada arkadaşım için valorant giriyorum arada eğlenmek için gta 5 falan ama genellikle csgo

144Hz IPS 1ms olan bu monitörü alın kesinlikle pişman olmazsınız. Monster 240Hz aldım, elime geçtikten 10 saat sonra direk iade ettim. Bana kalırsa kaliteli bir 240Hz almak için en az 3500-4000TL gözden çıkarılmalı.
Orası öylede şöyle bir detay karşıma çıktı aynı panel zaten 4000tl liktede 2500 lükdede TN panel renk değişmiyor ama evet haklısnız IPS'in renk kalitesi tartışılmaz. Elimde birtane laptop var büyük ihitmal photoshop falan ondan yaparım ips paneli olduğu için veya yan monitörden :D

1 ms olsun mutlaka.
Hocam gerçekten çok farkettirmiyor. Bir saniye 1000ms 1ms'le 20ms'i yan yana koysak farkı anlayamazsın bile e-sporcular bile çok çok çok zor anlar/anlayamaz.

Hocam gerçekten çok farkettirmiyor. Bir saniye 1000ms 1ms'le 20ms'i yan yana koysak farkı anlayamazsın bile e-sporcular bile çok çok çok zor anlar/anlayamaz.
Nasıl değişmiyor hocam, 1 ms tepki süresine alınca ben fena bir fark hissediyorum. Arada 1 ms'i açmayı unutuyorum çok az adam vuruyorum, maçın yarısında farkediyorum açmadığımı, açıp devam ediyorum güzelce vurmaya. Rütbem supreme hocam silver oyuncusu değilim ki, ben farkediyorum fena halde.

240Hz aldınız. Buraya kadar her şey güzel. Peki ekran kartınızdan 240FPS ve üzeri alabilecek misiniz? Bir çok arkadaşın yanlış anladığı kısım bu. 144Hz monitör aldım ama ekran kartım GTX750 Ti GTA 5'de 144Hz alacağını sanıyor malum arkadaş. Öyle bir şey yok FPS=Hz. En azından oyunlarda böyle masaüstünde 244Hz görürsünüz ama oyunlarda dediğim gibi 244 ve üzeri FPS almıyorsan 244Hz anlamsız ve işe yaramayacaktır.

240Hz aldınız. Buraya kadar her şey güzel. Peki ekran kartınızdan 240FPS ve üzeri alabilecek misiniz? Bir çok arkadaşın yanlış anladığı kısım bu. 144Hz monitör aldım ama ekran kartım GTX750 Ti GTA 5'de 144Hz alacağını sanıyor malum arkadaş. Öyle bir şey yok FPS=Hz. En azından oyunlarda böyle masaüstünde 244Hz görürsünüz ama oyunlarda dediğim gibi 244 ve üzeri FPS almıyorsan 244Hz anlamsız ve işe yaramayacaktır.
Ryzen 5 3600x RTX 3070 ile csgo valorant ta 240fps üstü alamaz mıyım ?

BenQ Zowie XL2740 monitörünü kullanıyorum. 144 hz monitörden geçtim ve arada ciddi derecede bi fark var. Sistemin yetiyorsa 240 yetmiyorsa 144 almanı öneririm. Unutma ki fps oyunlarında aşırı bi fark var.

Alırsın çok rahat.
Teşekkür ederim acaba BENQ almasam sıkıntı yaratır mı ? BENQ biraz pahalı geldi bana çünkü benQ alırsam bilgisiyarı 2060 falan almam gerekiyor 240 hz 2300tl lik alıp rtx 3070 alabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı