144hz Monitör için 144+FPS mi gerekir?

Şenol YILDIRIM

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Benq XL2411Z 24'' 144hz ve Benq RL2755HM 27'' 60hz arasında kaldım. XL2411Z daha kaliteli ve 144hz. Ama 144hz performansını almak için ekran kartı ne kadar önemli? Örneğin ben çoğu oyunda 144+ fps alamıyorum. Tam performans için 144+ fps mi almak gerekir? Yoksa 60hz için 60 fps daha mı iyi olur? Çünkü ben oyunlardan ortalama 60-90 fps alıyorum. Bu halde 144hz monitör almak doğru mu? @JaroxJamaica Sizin yorumunuzu merak ediyorum hocam.

Ekran kartınız nedir ? Çünkü 144 hz almak için ekran kartının güçlü olması gerekir. Ben Asus Vg248qe kullanıyorum ve GTX 970.

Son düzenleyen: Moderatör:
R9 290 Tri-X kullanıyorum. LoL gibi oyunlarda 150-175 fps ortalaması var ama örneğin Witcher gibi oyunlarda Ultra ayarlarda imkânsız tabi bu fps. Yani boşuna bu monitörü almama gerek yok o zaman.

Sadece oyun için düşünmeyin arkadaşlar, inanın masaüstü deneyiminiz bile değişiyor. Akıcılığı mouse imlecinden bile anlamak mümkün.
Tam performans için 144 frame ve üstü almanız tabi ki çok daha güzel olur ama 80 - 90 frame bile oynayış kalitenize artı yönde etki ediyor.
XL2420G kullanıcısı olarak fikirlerimi paylaşmak istedim...

Sadece oyun için düşünmeyin arkadaşlar, inanın masaüstü deneyiminiz bile değişiyor. Akıcılığı mouse imlecinden bile anlamak mümkün.
Tam performans için 144 frame ve üstü almanız tabi ki çok daha güzel olur ama 80 - 90 frame bile oynayış kalitenize artı yönde etki ediyor.
XL2420G kullanıcısı olarak fikirlerimi paylaşmak istedim...

Hocam tam satın alma ekranı önümde şuan. 144fps almıyorken 144hz monitör almak mantıklı mı? GTA V kontrol ettim 75-90 arası fps alıyorum. Yer yer 45-60 oluyor. Belki daha da aşağı düşer. Yinede 144hz monitör mü almak gerekir:?

Ya gerçekten istiyorum:) Ama önümde duran monitör RL2755HM 60Hz olan:) bütçem 1.250 lira en fazla. 144Hz çok güzel ama o FPS alamadıktan sonra işte canım sıkılır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı