144hz Monitör için 144+FPS mi gerekir?

O zaman v-sync açık oynaman lazım. Yani 60 hZ almalısın o zaman. Yada monitör biraz daha bütçenden biraz daha kıs ekran kartını satıp biraz daha iyi bir kartı alın ve daha rahat oyun oynayın daha akıcı.

Son düzenleyen: Moderatör:
O da bi seçenek ama ekran kartım şimdilik yeterli. Her şey için çok teşekkür ederim. Kaç saattir üşenmeyip yardım ettin, sana ayrıca teşekkürler fırat kardeşim. Benq XL2411Z siparişi verdim. 27'' almayı çok istedim ama malesef 60hz hepsi. 144hz olanlar da 1900tl'den aşağı değil. Ha kullandığım monitörle V-sync açıp oynayacaktım ha 27'' de farkı yoktu. İnşallah böylesi daha iyi olmuştur. Tekrar çok teşekkürler.

Sadece oyun için düşünmeyin arkadaşlar, inanın masaüstü deneyiminiz bile değişiyor. Akıcılığı mouse imlecinden bile anlamak mümkün.
Tam performans için 144 frame ve üstü almanız tabi ki çok daha güzel olur ama 80 - 90 frame bile oynayış kalitenize artı yönde etki ediyor.
XL2420G kullanıcısı olarak fikirlerimi paylaşmak istedim...

144 Hz normal masaüstünde de aktif oluyor mu film izlerken felan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal masaüstü olsun anormal masaüstü olsun fark etmez, panel her türlü 144hz çalışıyor. Uygulamaların, yazılımların veya oyunların buna uyumlu olması, destek vermesi gerekiyor. Çoğu oyunda 144hz deneyimini yaşayabiliyorsunuz ama filmler için aynı şeyi söylemek zor. Zira her film, istisnalar hariç, 24 -30 fps aralığında olduğu için 60hz ya da 144hz bir panelde izlemeniz bir şey ifade etmiyor.
Ama daha öncede dediğim gibi, genel anlamda kullanım deneyimine artı yönde etkisi olduğunu düşünüyorum. İmkan dahilinde ise tecrübe etmenizi tavsiye ederim.
İyi sosyaller...

Fazlası göz çıkarmaz ama sen 144 hz olarak görüsün. Öyle bir monitör içinde iyi bir ekran kartı gerek. Oyun 300 FPS sabitlediği için pek sıkıntı olmaz, yağ gibi akıcı bir oyun oynarsın. Sabitlemek senin tercihine kalmış, bence gerek yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı