144hz Monitör için 144+FPS mi gerekir?

Yanız birşey fark ettim. 144 Hz alırsan monitör 24 inç ama 60 Hz alırsan 27inç. Bunu biliyorsun demi ?

Birde ne tür oyunlar oynuyorsunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet biliyorum. Böyle bir video var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam da iki monitör kıyaslanmış. Çok bariz kalite farkı var. 24'' olanın kontrast değeri 300, 27'' olanın ise 350 sanırım bu yüzden ama renkler direk belli ediyor kendini.

Her tür oyun oynarım. Fifa 16'dan BF4'e, Starcraft 2'den Batman Witcher GTA gibi oyunları oynarım yani her oyunu oynarım ama daha çok Batman tarzı ve strateji oynarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Orta seviye bir bilgisayarım var şuan kullandığım monitör HP Pavilion 23'' 7ms 60hz. Yani V-sync ile oynuyorum bütün oyunları. Aksiyon tarzı oyunlarda hep v-sync ile oynuyordum. Bunun sebebinin 7ms diye biliyordum ki muhtemelen bunun da etkisi vardır ama asıl sorun 60hz olmasıymış. V-Sync açınca da fps sorunu yaşıyorum. R9 290 iyi bir ekran kartı ama yetmiyor. V-Sync kapayınca da yırtılma oluyor. Bu da 7ms yüzünden sanırım değil mi? Biliyorum başınızı çok ağrıttım sanırım ama eğer ben şimdi 1ms 60hz monitör alırsam gene v-sync ile mi oynamak zorundayım?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı