144Hz Monitör Önerisi

FPS oyunları oynuyorum daha çok :) Ekran kartım ise şu anlık GTX 760 fakat yakın zamanda upgrade yapacağım o yüzden dediğiniz gibi Freesync yada G-Sync destekleyen bir model almayı düşünüyorum. Birde Viewsonicler konusunda ne düşünüyorsunuz acaba? Önerdiğiniz monitörler için teşekkürler.

Kusura bakma tekrardan rahatsız ediyorum. Aslında ben bu monitörü almayı düşünüyordum. AOC 21.5 "G2260VWQ6" 75Hz Fakat sizin dediğiniz gibi FPS oyunlarında 144Hz çok önemliymiş. Peki bu modelin 144Hz olanını alsam nasıl olur? AOC iyimidir?

Yeni ekran kartınızın ne olacağına karar verin, öyle bir model önerelim. AMD serisi ekran kartı alıcaksanız FreeSync monitörler gerçekten normal monitör fiyatına. Ama tabiki yinede siz bilirsiniz. Bu arada AOC, ViewSonic bilinmedik olsada gerçekten çok kaliteli markalardır. Çünkü sonuçta hepsi aynı marka paneli kullanıyorlar (AU Optronics). Ama yinede panel markaları aynı olsada bazılarının kalite kontrolleri kötü olabiliyor. Bu yüzden araştırmadan bir monitör almayın. Seçtiğiniz monitör iyi bir monitör fakat. 144hz alsanız FPS oyunlarında avantaj sağlayabilirsiniz. Hem daha akıcı oynarsınız.

Seçtiğiniz monitör FreeSync, galiba AMD almayı planlıyorsunuz. Şu monitörü önerebilirim:

AOC 24" G2460PF 1ms 144Hz Full HD HDMI DVI VGA FreeSync GAMING MONİTÖR

Fiyatı biraz pahalı. Ama daha uygununu bulamadım. Eğer FreeSync istemiyorsanız 1200 TL'ye 144hz 1080p monitörler bulunuyor.

NOT: Nvidia ekran kartı alıcaksanız G-Sync için paraya kıymanız gerekir.

Yeni ekran kartınızın ne olacağına karar verin, öyle bir model önerelim. AMD serisi ekran kartı alıcaksanız FreeSync monitörler gerçekten normal monitör fiyatına. Ama tabiki yinede siz bilirsiniz. Bu arada AOC, ViewSonic bilinmedik olsada gerçekten çok kaliteli markalardır. Çünkü sonuçta hepsi aynı marka paneli kullanıyorlar (AU Optronics). Ama yinede panel markaları aynı olsada bazılarının kalite kontrolleri kötü olabiliyor. Bu yüzden araştırmadan bir monitör almayın. Seçtiğiniz monitör iyi bir monitör fakat. 144hz alsanız FPS oyunlarında avantaj sağlayabilirsiniz. Hem daha akıcı oynarsınız.

Seçtiğiniz monitör FreeSync, galiba AMD almayı planlıyorsunuz. Şu monitörü önerebilirim:

AOC 24" G2460PF 1ms 144Hz Full HD HDMI DVI VGA FreeSync GAMING MONİTÖR

Fiyatı biraz pahalı. Ama daha uygununu bulamadım. Eğer FreeSync istemiyorsanız 1200 TL'ye 144hz 1080p monitörler bulunuyor.

NOT: Nvidia ekran kartı alıcaksanız G-Sync için paraya kıymanız gerekir.
Demin bir monitör buldum ve öneri almak için size soracaktım fakat inanır mısınız benim bulduğum monitörü siz önermissiniz zaten :D Önerdiğiniz monitörü bir kaç güne almayı düşünüyorum. Çok teşekkürler.

Demin bir monitör buldum ve öneri almak için size soracaktım fakat inanır mısınız benim bulduğum monitörü siz önermissiniz zaten :D Önerdiğiniz monitörü bir kaç güne almayı düşünüyorum. Çok teşekkürler.
Güzel bir monitöre benziyor, şimdiden hayırlı olsun.

Sıkıntı yaşamazsınız umarım. Mağazadan alıcaksanız testlerini yaptırmayı ihmal etmeyin. İyi günler :)

Yarım eden, etmeye çalışan herkese teşekkürler :) Aldığımda videosunu çekmeyi düşünüyorum zaten.. İyi geceler.

Viewsonic XG2401 adlı monitörü 4 gün önce aldım. Şuan default ayarlarda kullanmıyorum. Gözümün yorulması haricinde bir sıkıntısı yok. Oda mavi ışık teknolojisini kullanmadığım için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı