144Hz Monitör Siyah Erkan Gidip Gelmesi

greenberet61

Decapat
HP 27XQ 27" 144Hz 1ms (HDMI) FreeSync QHD Monitör ile sıfır display port kablo aldım. Ekran kartım RTX 2060. 144Hz olmasına rağmen monitör ayarlarından display port 1.2 seçili olunca 120 ve 144hz seçince ekran gidip geliyor sürekli. Menüden display port 1.1 seçince 120Hz'e kadar destekliyor sanırsam 144 çıkmıyor. 120hz seçince hiçbir sorun yok. Bu sorunun nedenini bilen var mıdır? Aşağıda aynı problemi yaşayan biri var. Videodakinin aynısı bana da oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunun kaynağı aldığım bu kablodanmış. Özelliklerine bakmadan önüme çıkanı sipariş vermiştim. Şimdi girip bakıyorum desteklediği en yüksek çözünürlük 1080p imiş. Resmen şaka gibi. Özelliklerine bakarak şu kabloyu sipariş ettim. Diğerini de iade ediyorum. Neyse ki iadeyi kapıma gelip alacaklar. Aldığım kablo da şudur.

Son düzenleme:
HP 27XQ 27" 144Hz 1ms (HDMI) FreeSync QHD Monitör ile sıfır display port kablo aldım. Ekran kartım RTX 2060. 144Hz olmasına rağmen monitör ayarlarından display port 1.2 seçili olunca 120 ve 144hz seçince ekran gidip geliyor sürekli. Menüden display port 1.1 seçince 120Hz'e kadar destekliyor sanırsam 144 çıkmıyor. 120hz seçince hiçbir sorun yok. Bu sorunun nedenini bilen var mıdır? Aşağıda aynı problemi yaşayan biri var. Videodakinin aynısı bana da oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunun kaynağı aldığım bu kablodanmış. Özelliklerine bakmadan önüme çıkanı sipariş vermiştim. Şimdi girip bakıyorum desteklediği en yüksek çözünürlük 1080p imiş. Resmen şaka gibi. Özelliklerine bakarak şu kabloyu sipariş ettim. Diğerini de iade ediyorum. Neyse ki iadeyi kapıma gelip alacaklar. Aldığım kablo da şudur.

Merhaba,

Bende de benzer bir sorun var. 144hz çekince ekranda çizgiler beliriyor. 120hz sorun yok.
Paugge V1.2 DP kablo kullanıyorum. Ekran kartım GTX1070.

Siz sorunu nasıl çözdünüz?

Merhaba,

Bende de benzer bir sorun var. 144hz çekince ekranda çizgiler beliriyor. 120hz sorun yok.
Paugge V1.2 DP kablo kullanıyorum. Ekran kartım GTX1070.

Siz sorunu nasıl çözdünüz?
Hocam merhaba,gönderi hazirandan kalma fakat forumda gezinirken gördüm bende asus vg279q 144hz'lik monitör aldım 144'te oyun ara sahneler ve geçişlerde saliselık çizgiler çıkıp gidiyor 120'ye alınca sorun kalmıyor.İlk monitörü değişim yaptırdım ikinciside aynı oldu iade ettim üçüncü defa aldım yine sorun oldu paugge 1.4 son versiyon dp kablo aldım ekran kartım ASUS GTX 1060 6 gb ve 1.2 versiyonu destekliyor yazıyor bende daha iyi olsun diye 1.4 aldım firmada onu önerdi fakat sorun yine düzelmedi.Neler yaptım neler çözüm bulamadım kafayı yiyicem seni hazır görmüşken durumu izah edeyim uzun süre geçti fakat yinede çözüm buldun mu ne yaptın bir sorayım dedim cevabını bekliyorum saygılar.

Arkadaşlar ASUS VG279Q 144 Hz'de bende de ekran siyah oluyor, 1 2 sanıyelıgıne. Daha sonra gerı gelıyor. Bu dedıgınız kablodan alırsam sorun çözülür mü?
Bir de chat için 24 Inc eskı monitorum var. Onun etkısı var mıdır? Bu 144 Hz'de sıyah ekran olup sonra ekranın gerı gelmesine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ASUS VG279Q 144 Hz'de bende de ekran siyah oluyor, 1 2 sanıyelıgıne. Daha sonra gerı gelıyor. Bu dedıgınız kablodan alırsam sorun çözülür mü?
Bir de chat için 24 Inc eskı monitorum var. Onun etkısı var mıdır? Bu 144 Hz'de sıyah ekran olup sonra ekranın gerı gelmesine.

Bu firmanın kabloları sorunlu sanırım. Ben de 1.4 DP to HDMI kablosunu aldım 4K 60Hz HDR ayarlarda ekran sürekli gidip geliyor. Eski HDMI kabloma geri geçip iade ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz marka yorumları olumlu ben de almayı düşünüyordum arada kaldım şu anda.

Hocam sanırım alt çözünürlük yüksek hz değerlerinde sorun yok, ancak yüksek çözünürlükte sorun yaşayan çok. Amazon üzerinden alıp deneyebilirsiniz. En kötü iade edersiniz. İade süreci Amazon'da çok hızlı işliyor.

Bende ASUS VG249Q monitör ve Paugge 1.4 DP kablosu ikilisinde problem yaşıyorum arkadaşlar. İnternette gezinirken veya masaüstünde ekran saliselik olarak kararıp geliyor. Sizce sorun kabloda mı yoksa monitörde midir? Çünkü monitör ve kablo daha bir haftalık.

Bende ASUS VG249Q monitör ve Paugge 1.4 DP kablosu ikilisinde problem yaşıyorum arkadaşlar. İnternette gezinirken veya masaüstünde ekran saliselik olarak kararıp geliyor. Sizce sorun kabloda mı yoksa monitörde midir? Çünkü monitör ve kablo daha bir haftalık.
%99,9 sorun kablodan kaynaklanıyor. Bana değişimden gelen kablo da 3 ay sonra yine sorun çıkarmaya başladı. Bu markadan uzak durmak gerekiyor gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı