15.000 TL i9 9900K sistem toplama

Berk Günaydın

Hectopat
Öncelikle selamlar millet. Ben berk, buraya yeni katılıyorum bir konu için. i9 9900K bir sistem toplayacağım, fakat hangi ekran kartı alacağıma karar veremedim. 15.000 TL bir bütçem var. Sistem toplarsanız sevinirim. YouTube sektörüne katılacağım. Twitch'de yayın yapacağım.

240 Hz 1 ms ekran alacağım. Ben bir CS:GO oyuncusuyum. Mouse'u her şeyi klavyeside bu listenin içerisinde olursa sevinirim. Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutma markası yazmıyor, PSU markası yazmıyor, SSD markası yazmıyor, anakart marka model yazmıyor. HDD markası ve RPM değeri yazmıyor. Ayrıca bu parçaların aynısını güvenilir bir siteden daha ucuza toplayabilirsiniz. 16.300 TL'ye bilinen kaliteli markalardan toplanılıp, kasa hariç ortalama attığınız fotoğraftaki gibi gözükecek şöyle bir sistem toplayın, 700 liranız cebinizde kalsın.
Eki Görüntüle 523284
İ9 9900KF İle İ9 9900K Arasındaki Fark Nedir ki İ9 9900K'nın Kutusu Baya İyi Bilmiyorum mHz Değerimi Yüksek Ama...
Sinerji Pc'den Toplanırmı?

Aralarındaki tek fark, 9900KF'in içinde grafik birimi yok. Siz ekran kartı kullanacaksınız diye işlemcinin içindeki ekran kartına gerek yok zaten. 😉
Teknoloji Ne Kadar Çok İlerledi Yaa...
Ryzen sistem olarak şöyle bir alternatif var:Eki Görüntüle 522801
Monitör olarak 240Hz alacağım demişsiniz ancak bana göre gereksiz pahalılar ve 2K 144Hz alırsanız hem görüntü hem akıcılık bakımından daha iyi olacaktır, önerim bu:
Başında otururken sorununuz olacağını sanmıyorum. Diğer arkadaşların da belirttiği gibi alt köşede 3-4 piksel sırası ışığın yetersiz olması sebebiyle biraz daha kara duruyor ancak dikey olarak bakıldığında bu sorunun piksellerle alakalı değil arka ışık panelinin gereğinden kısa kalmasıyla alakalı olduğu anlaşılıyor. Onun haricinde panel parlak ve ışık sızması var ancak monitörün karşısında otururken siyahlar gayette siyah. Ölü piksel 1 adet rastladım ve ona da durduk yere denk gelmeniz olası değil. Hızlı kurulum kılavuzunda panelin hareket kabiliyetine sahip sahip olduğu yazıyor ancak . Not: Buldum dediğim pikselin fotoğrafını atacaktım ancak tekrar tespit edemedim. DİYOR BİRİSİ YORUMLARDA (MONİTÖR İÇİN)

DİYOR BİRİSİ YORUMLARDA (MONİTÖR İÇİN)
Neredeyse her monitörde böyle sorunlar çıkabiliyor, o adam yaşadı diye başkası aynı sorunu yaşayacak diye bir şey yok.
MSI'ın 3500TL'lik monitörlerinde bile daha çok sorun yaşayan kişi var.
İçiniz rahat etsin istiyorsanız (eğer açık bulursanız) bir bilgisayar mağazasına gidip ölü piksel, ışık sızması testi yapıp, öyle satın alabilirsiniz. Vatan kapalı, Mediamarkt, Teknosa gibi yerlerden alabilirsiniz. Ancak büyük ihtimal internetteki fiyatından daha pahalıya gelecektir. :)

Neredeyse her monitörde böyle sorunlar çıkabiliyor, o adam yaşadı diye başkası aynı sorunu yaşayacak diye bir şey yok.
MSI'ın 3500TL'lik monitörlerinde bile daha çok sorun yaşayan kişi var.
İçiniz rahat etsin istiyorsanız (eğer açık bulursanız) bir bilgisayar mağazasına gidip ölü piksel, ışık sızması testi yapıp, öyle satın alabilirsiniz. Vatan kapalı, Mediamarkt, Teknosa gibi yerlerden alabilirsiniz. Ancak büyük ihtimal internetteki fiyatından daha pahalıya gelecektir. :)
Pahalıda Olsa Ben Monitörümü En İyi Şekilde Almak İstiyorum

Dostum 15bin TL büyük para ama biliyorsun ki bir ekran kartı aldığın zaman 3/1 i direkt gidiyor. Şimdi yayıncılık yapacağını söylemişsin, ve cs:go oynadığını. O zaman senin yapman gereken şey işlemciye önem vermek daha çok. Bu yüzden 9900k alman çok gereksiz. Çünkü Intel daha çok oyun için iyidir, çoklu performans yayın için bence AMD tercih etmelisin. Üstelik sadece oynadığın oyun cs:go ise, ekran kartını rtx 2060 ve bu düzeyde bir şey alabilirsin. İleriye dönük olsun diye günümüzün en üst düzey bileşenlerini alman mantıksızdır. En basit örneği gidip bir ekran kartına şu an 10bin TL verebilirsin, ileriye dönük alıyorum ben diyerek. Aynı şekilde 3bin TL yine bir ekran kartı alırsın. İlerde satarsın, ve sonra aynı seviye de para harcarsın ve tekrardan garantili bir ürün alırsın. Yani kısacası "beni 10 sene götürsün" mantığı her anlamda mantıksız. Bu süreç bu kadar uzun olmamalı :) Ben sana bu bilgileri verdim fakat senin için sistem toplayamacağım. AMD 3800x bence gayet iyi bir işlemci için. Ekran kartı da rtx 2060 ya da eş değer başka bir model, amd de olabilir. Monitor olarak Benq xl2546 modelinde ki Dyac teknolojisi ayrı bir özelliktir Benq markası için...Yalnız beni dinlersen sakın 9900k işlemci alma.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı