15.000TL ekran kartı önerisi

Bütçe
15.000 Tl
Biraz bütçe artırıp 7700XT almanı öneririm.

500 watt güç'e sahip PSU kullanıyorum sorun olur mu?

O oyunlar için işlemciye el atmak lazım önce. Şu ortamda RX 7600 de alsan 7700 XT de alsan FPS fark etmeyecek çünkü.

Bir 12400F-13400F çekip RTX 4060 bakabilirsin.

İşlemci olarak ne önerirsiniz hocam? Şu an zaten işlemci ile ilgili problemim yok ekran kartını değişsem yeterli olur diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar. 15000 TL bütçe ile alınabilecek ekran kartı önerebilir misiniz? Mevcut ekran kartım Sapphire RX 580 8 GB genel olarak Valorant, CS2 tarzı FPS oyunları oynuyorum.
İşlemci modelim: i3 12100F.

İndirimleri kovala normalde 7700XT 13-14K olması gerekirken. F/P kart olduğu için bindirim ile satılıyor.

Onun dışında bence bütçeni işlemcini yükseltmek için harca.
Ben RX570 4 GB ile Valorant'ta 400-500 FPS alıyorum.
İşlemci 7500F
Anakart B650M DS2h.
RAM de 5600 CL36 Kingston RAM. 32 GB.
3 parça tam bütçene uygun şekilde aslında upgrade yapabilirsin.

Oynadığın oyunlar işlemci gücü ile FPS veren oyunlar.
O yüzden yüksek FPS ve akıcı oyun deneyimi istiyorsan dediğim şekilde upgrade yapmalısın.

İşlemci olarak ne önerirsiniz hocam? Şu an zaten işlemci ile ilgili problemim yok ekran kartını değişsem yeterli olur diye düşünüyorum.

Demek istediğim bu oyunlarda 12100F'i ikinci elde 4000 TL'ye alacağın bir RX 6600 ile de kullansan, 15K verip 7700 XT de alsan ortalama FPS aynı olacak.

Çünkü Valorant ve CS:GO ekran kartı gücünün ikinci planda kaldığı oyunlar. Rekabetçi oynuyorsan en az 12400F alsan bile iki taraflı performans artışı yaşarsın. CS2'yi bilmiyorum ama Valorant'ta RX 580 ile aldığın FPS'den fazlasını alamazsın sadece ekran kartı yükselterek.

@rasihX size sözüm. Başka konularda da kullanıcıların tutarlı yorumlarına, keskin olmayan cevaplarına sürekli dislike atıyorsunuz. Mouse tavsiye veren çok bilgili bir insanı aşağılıyorsunuz. İnsanların burada 4060' ı tercih etmesinin neyi yanlış? Bu https://www.akakce.com/ekran-karti/...8loc-128-bit-gddr6-8-gb-fiyati,425376482.html 4060 modelli ekran kartının tavsiye edilmesini dislike yapmanız sizin ezbere bir şekilde kullanıcıların yorumlarını "beğenmeme"nizden ibaret. Bu da bu platformda hoş bir şey değil. Moderatörlere şikayet etmek alışkanlığım değil ama siz geçen yaptığınız durumla da hakediyorsunuz bunları yazmamı.
Bu nedenle bu sefer ekran resme alarak bizzat raporladım. Lütfen doğru verilmiş bilgileri kişisel meselelerinizi öne koyarak "dislike"lamayın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı