15.6" laptop vs 17.3" laptop

stiçç98

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sizce aynı bilgisayarın 15'6 inçlik versiyonu mu? 17'3 inçlik versiyonunu mu almak mantıklı?
Ekran inçlerinin değişik olmasından dolayı cihazın ömrü nasıl etkilenir?

Son düzenleyen: Moderatör:
15.6 ve altındakileri almak daha mantıklı. 17.3 olması ekran olarak düşünüldüğü kadar avantaj sağlamıyor hatta daha çoğunlukla dezavantaj sağlıyor. Gerek fiyatıyla gerek taşımasıyla vs..

17.3 cok hantal geliyor bana, her yere sokuşturamiyorsun. Çanta rahat bulamıyosun, hem daha ağır oluyo. Ekrani acip kapatırken ekran buyuk oldugu icin ekranda bozulms meydana gelme olasılığı daha yuksek. Laptop dedigin taşınabilir olur.

Beyler
ekran-renk uyumu
Ekran açılma-kapanma süresi
ekranda yırtılma, teknik sorun oluşması vb. açısından da merak ediyorum
15'6 ile 17'3 arasında farklar vardır illaki diye düşünüyorum

Ömrünün etkileneceğini sanmıyorum. Ama belki 17.3 İnç uzun süreçte daha geniş ve ağır olacağından menteşe problemi çıkarmaya daha yatkın olabilir 15.6 inç'e göre. Kullanım amacına göre karar vermek daha doğru olur

17:3 almanızı öneririm bir fark olacağını sanmıyorum.
hocam gözle fark edilebilir farklılıklar olabiliyor, teknik açıdan sorun teşkil eder mi diye araştırıyorum sonuçta büyük meblalar ile cihaz alıyoruz yarın keşke dememek için
Ömrünün etkileneceğini sanmıyorum. Ama belki 17.3 İnç uzun süreçte daha geniş ve ağır olacağından menteşe problemi çıkarmaya daha yatkın olabilir 15.6 inç'e göre. Kullanım amacına göre karar vermek daha doğru olur
hocam çoğu ürün 15.6 inç ekrana uyumlu çıkıyor yıllardır, 17.3 e geçersem sıkıntı çıkarır diye korkmamak elde değil :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı