15 bin TL'ye üniversite için dizüstü bilgisayar önerisi

Birazdan burası 2060, 2070'li sistem önerenlerle dolacak. Bana sorarsanız paranın bu denli kıymetli olduğu zamanda boş gezinmek için 3-4 binlik bilgisayar gayet kâfi. SSD olmasına önem gösterin fakat dediğim gibi sadece internet için de olsa 14.000₺ verecekseniz bu sizin kararınız.

Dediğim gibi 2-3 sene sonra bile pili ve icindeki donanımı işimi görebilecek bir notebook lazım daha uyguna bulursam neden olmasın.

Sence o özellikler güzel mi o fiyata? Bir şey önermeden önce özelliklerine bakın lütfen. Asıl konuya bakarsak oyun oynanmayacaksa 3000-4000 TL'lik bir bilgisayar işinizi görecektir. Dikkat etmeniz gereken tek nokta SSD olmasıdır.
Anladım peki ya öneriniz varmıdır rahat işinizi görür dediğiniz

Şu an araştırabilecek durumda değilim, kusuruma bakmayın fakat önem göstereceğiniz noktalar şunlar olmalı. Varsa ki sanmıyorum fakat yine de araştırın, M.2 SSD'li var ise 250GB gibi komik rakamlar olmasın örneğin 500 veya 1TB ise alabilirsiniz, HDD'ye ek olarak veya tek depolama olarak alabilirsiniz, 500 yetmeyebilir ama. M.2 yoksa da canınızı sıkmayın, normal SSD'de alabilirsiniz. Onun dışında işlemcinin iyi olmasına önem gösterin. Diğer seçenekler çok da önemli değil zaten.

Sence o özellikler güzel mi o fiyata? Bir şey önermeden önce özelliklerine bakın lütfen. Asıl konuya bakarsak oyun oynanmayacaksa 3000-4000 TL'lik bir bilgisayar işinizi görecektir. Dikkat etmeniz gereken tek nokta ssd olmasıdır.
Özelliklerine tabi ki bakıyorum. Tasarım ve malzeme kalitesi açısından gayet başarılı. Bütçe yüksek olduğu için bunu önerdim. Bütçe yüksek diye illa pahalı bir Laptop almak zorunda da değil ama.

Anladım peki ya öneriniz varmıdır rahat işinizi görür dediğiniz

Oyun oynanmayacaksa önerim:

İçinde 512 GB SSD var. Alanı yeter artar bile. Özellikleri oyun oynanmayacaksa gayet yeterli işinizi görür.

Şu an araştırabilecek durumda değilim, kusuruma bakmayın fakat önem göstereceğiniz noktalar şunlar olmalı. Varsa ki sanmıyorum fakat yine de araştırın, M.2 SSD'li var ise 250GB gibi komik rakamlar olmasın örneğin 500 veya 1TB ise alabilirsiniz, HDD'ye ek olarak veya tek depolama olarak alabilirsiniz, 500 yetmeyebilir ama. M.2 yoksa da canınızı sıkmayın, normal SSD'de alabilirsiniz. Onun dışında işlemcinin iyi olmasına önem gösterin. Diğer seçenekler çok da önemli değil zaten.

Anladım dikkat edeceğim çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı