15 bin TL'ye üniversite için dizüstü bilgisayar önerisi

Hafif, taşınabilir, bütçe dostu tam sizlik bir dizüstü. Pişman olucağınızı düşünmüyorum eğer biraz daha güçlü ve ses kalitesi olarak sağlam bir şey istiyorsanız istiyorsanız. Bu arada Eğitim mağazasından almayı unutmayın.

Özelliklerine tabi ki bakıyorum. Tasarım ve malzeme kalitesi açısından gayet başarılı. Bütçe yüksek olduğu için bunu önerdim. Bütçe yüksek diye illa pahalı bir Laptop almak zorunda da değil ama.

Ekran kartı MX330. O fiyata RTX 2070'li bilgisayar önerisi yapılır. Özelliklerine göre çok pahalı.

Oyun için alacağım demişte o sistemin karşılığı bir sistem 3000-4000 TL. 15000 TL verilmez.
Zaten halihazırda kullandığım bir sistemim var 2060s li.

Olabilir fakat önerdiği sistemin özellikleri ile 3000 TLlik bilgisayarın fiyatı aynı onu alacağınıza 3000 TL'lik bilgisayar alın aynı özellikte. 12 Bin TL'niz cebinizde kalsın. Benim önerdiğim 5000'TL'lik sistem onun önerdiği 15 Bin TL'lik sistemden iyi.

Dizüstü bilgisayar vs iPad diye bir konu acmıstım üniversitede 4-5 sene ve daha sonrasında da işimi görebilecek bir ekipman olarak.
İlk sene hazırlık oldugu için şimdi almaktan vazgeçip sene sonuna doğru 10-15 k ya bir laptop almaya karar verdim.
Bölüm genetik ve biyomühendislik, bilgisayar webde gezinme, neflix, not alma ve bölümdeki yazılım dersleri vb için kullanılacak.
Bilgisayar 13 14 inch civarında olursa benim için taşıması rahat olur ve pil ömrününde uzun olması çok önemli.
Önerilerinize açığım teşekkürler :)

Çalışma ve sunum hazırlama için
Paranın bu kadar değerli olduğu bir devirde sadece sunum ve çalışma amaçlı kullanılacak bir bilgisayara 15.000 TL gibi büyük bir miktar vermek akıl işi değil 5000-6000 TL'lik bir bilgisayar çok rahat iş görür

Yeni konular

Geri
Yukarı