15 Temmuz'a Dair Güzel Bir Yazı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardesim binali yildirim kacmadi diyorsunuzda

Adam kendi acikladi sabaha kadar yeni yapim asamasinda olan ilgaz dagindaki tunelde saklandim diye.

Hatta ardindan adinida 15 temmuz sehitler le ilgili birsey koydular.

Nasıl bir kafa yapınız var, nasıl bir koyunsunuz anlamıyorum arkadaş!
Tank hiç ateş etmemişmiş, o gece Boğaziçi köprüsünden 22 tank atışı yapıldı, askerler sabaha kadar halkı taradı ve 60 civarında insan şehit oldu, yüzlerce insan yaralandı. Siz marketlere, fırınlara, ATM'lere koşarken bunu bilmemeniz gayet normal. Çıkmış bir de bir resim paylaşmış, kemerle askere vuruyormuş falan. Birincisi, Bir Türk askeri ne olursa olsun halkına ateş etmez! Başındaki adama ateş eder, lidere, yöneticiye, başkana ateş eder, ama halkına etmez! Ermiş, yav he arkadaşım. Mermin bitene kadar halkı tara, son mermiye kadar tanktan ateş et, herşeyin bitince "biz bilmiyorduk, masum eriz". Geçeceksin o yalanları. Onlar Türk askeri değil, bunu asla unutmayın. Oradaki herkes o asker kılığındaki vatan hainleri yüzünden eşini, çoğunu, babasını-annesini vs. kaybetti. Siz neyinizi kayıp ettiniz ki onları bu kadar rahatça eleştirme hakkını kendinizde buluyorsunuz? Diğer olaylar için birşey demiyorum, ama kimse o köprüdeki asker kılıklıları savunmaya kalkmasın. Emin olun o köprüden yapılan tank atışlarının birisinde bir yakınınızı kaybetmiş olsaydınız şuan çok daha farklı düşünüyor, farklı yazıyor olurdunuz!

2. olarak da, kontrollü darbe falan hikayesine hala inanan var mı ya? Bir de AKP'liler için koyun derler.. Yazık, cidden yazık..

Bombalar gerçek değilmişmiş. Gerçek olmayan bombalar ne zamandan beri 42 Özel Harekat Polisi'ni şehit edecek kadar güçlü? Ne zamandan beri meclis binasının bir kısmını yıkacak kadar, ne zamandan beri MİT'e bu denli zarar verecek kadar güçlü? Kendinizi kandırmaktan vazgeçin artık.

Nasıl bir kafa yapınız var, nasıl bir koyunsunuz anlamıyorum arkadaş!
Tank hiç ateş etmemişmiş, o gece Boğaziçi köprüsünden 22 tank atışı yapıldı, askerler sabaha kadar halkı taradı ve 60 civarında insan şehit oldu, yüzlerce insan yaralandı. Siz marketlere, fırınlara, ATM'lere koşarken bunu bilmemeniz gayet normal. Çıkmış bir de bir resim paylaşmış, kemerle askere vuruyormuş falan. Birincisi, Bir Türk askeri ne olursa olsun halkına ateş etmez! Başındaki adama ateş eder, lidere, yöneticiye, başkana ateş eder, ama halkına etmez! Ermiş, yav he arkadaşım. Mermin bitene kadar halkı tara, son mermiye kadar tanktan ateş et, herşeyin bitince "biz bilmiyorduk, masum eriz". Geçeceksin o yalanları. Onlar Türk askeri değil, bunu asla unutmayın. Oradaki herkes o asker kılığındaki vatan hainleri yüzünden eşini, çoğunu, babasını-annesini vs. kaybetti. Siz neyinizi kayıp ettiniz ki onları bu kadar rahatça eleştirme hakkını kendinizde buluyorsunuz? Diğer olaylar için birşey demiyorum, ama kimse o köprüdeki asker kılıklıları savunmaya kalkmasın. Emin olun o köprüden yapılan tank atışlarının birisinde bir yakınınızı kaybetmiş olsaydınız şuan çok daha farklı düşünüyor, farklı yazıyor olurdunuz!

2. olarak da, kontrollü darbe falan hikayesine hala inanan var mı ya? Bir de AKP'liler için koyun derler.. Yazık, cidden yazık..

Bombalar gerçek değilmişmiş. Gerçek olmayan bombalar ne zamandan beri 42 Özel Harekat Polisi'ni şehit edecek kadar güçlü? Ne zamandan beri meclis binasının bir kısmını yıkacak kadar, ne zamandan beri MİT'e bu denli zarar verecek kadar güçlü? Kendinizi kandırmaktan vazgeçin artık.
İçimdekileri söyledin resmen helal olsun. Tiyatro diyenler okusun bakalım!

Babamın arkadaşının oğluda o zaman erdi. Olaydan sonra anlatıyor, bize gece üst düzey tatbikat olduğunu, her ne olursa olsun 2. emre kadar bölgelerinden ayrılmamaları söylenmiş. Ulan erin ne suçu var? O gece cahil insanlar kaç tane eri yakapaça dövdü.

Erler darbeyi öğrendikten sonra silahları bırakıp teslim oldular zaten. Bir takım insanlar düşman gibi linç etmek isterken bir takım insanda erleri korudu.

Bu arada kontrollü darbe olduğunu düşünmüyorum ben. Eğer o gece o darbe sabah 03.00 04.00 sularında, herkes yatağında iken olsaydı şu an Suriye'den beterdik...
Darbe gece 3.00'te de olsa hiçbir şey değişmezdi. Hatta 250 tane masum vatandaş ölmemiş olurdu. Ordunun %1.5'i isyan etmiş zaten. Her şekilde darbe bastırılırdı. 250 tane insanın şehit olmasına gerek yoktu.

Halk darbeye durdurmadı demek biraz yanlış olur. Sebebi halk ayaklandığı için bir teslim olundu. Zaten askerlerin hepsi derin bir FETÖ üyesi değil ya da er. Ama FETÖ'yü devlete koyanlara hala oy vermek akıl dışı. Bu benim şahsi görüşüm tabi. Niyetleri iyi ya da kötü olsun bir yapılanma göz göre göre izin vermek yanlıştır. Bir devlet yöneticisi böyle bir şeyin risklerini ele almalıdır ve engellemelidir. Tabi yöneticiler her şey için din değip bağış kurumu gibi yönetilirse olacağı bu. Senin inancını kullanırlar. Ona başka bir şey için yapılanma kursaydı izin vermez ama ne olduğunu diğer devletler biliyor ve bunu kullanıyor. Bana göre bu şey "Laikliğin" sadece devlete değil yöneticilerinde ilkesi olmalı. Ama olmayana yine oy veriliyor.

Darbe gece 3.00'te de olsa hiçbir şey değişmezdi. Hatta 250 tane masum vatandaş ölmemiş olurdu. Ordunun %1.5'i isyan etmiş zaten. Her şekilde darbe bastırılırdı. 250 tane insanın şehit olmasına gerek yoktu.
Ya git işine. Ordu mu bastırdı darbeyi? Halk sokağa çıkmasa görürdünüz o zaman.

Her şekilde bastırılırmış. Herhalde gece millet rüyasında bastıracak darbeyi. Battlefield oyununa benzemez bu. Gerçekçi olun az.

Ya beyler siz hepiniz 80 darbesini falan gördünüz herhalde... Darbe böyle olmaz falan...

Hükümeti ve Cumhurbaşkanı'nı sevmiyor olabilirsiniz. Ama bu, Darbe'ye Tiyatro demenize sebep olmamalı.

Hala atılan bombalar sahte diyen kişiler varsa; Türksat binasına, Ankara Özel Harekat binasına ve TBMM yerleşkesine bakabilir.

Ayrıca köprüdeki askerlerin olaydan haberi vardı. Tüm videolarda ''Sıkıyönetim var, Darbe oldu'' diyerek insanların köprüden geçmelerine izin verilmiyor. Hatta birinde: '' Güneşli günler bizi bekliyor, artık Tayyip yok'' diyor.

16 Temmuz'un sabahı öldürülen 250 kişiyi bir kenara bırakıp askeri savunanlar gibi olmayın.

Şehit olanlar da asker de bizim evladımız, bu vatanın evladıdır. Ama asker ile hain arasındaki ayrımı da yapabilmek gerek.

Ya git işine. Ordu mu bastırdı darbeyi? Halk sokağa çıkmasa görürdünüz o zaman.

Her şekilde bastırılırmış. Herhalde gece millet rüyasında bastıracak darbeyi. Battlefield oyununa benzemez bu. Gerçekçi olun az.
Cidden bunu Battlefield 1 oynamak zanneden kişiler var. En kötüsüde bu zaten...

Son düzenleme:
Bastırılmasıyla ilgili bir şey söyleyemem fakat '250 tane insanın şehit olmasına gerek yoktu' cümlesi çok çok yanlış hocam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı