15 Yaş için vücut calisma onerileri

Sanırım forumda vücut geliştirme geçmişi olan yok. 15 yaş vücut geliştirmeye başlamak için yeterli bir yaştır.
Var. Powerlifter tarzı çalışırım. Uzun süredir bu işin içindeyim. 15 erken bir yaştır. Bu yaşta ağırlık çalışılmamalı. İlla çalışılacaksa sadece izole ve az hareket çalışılabilir. Ama tekrar ediyorum bu yaşta ağırlık önermiyorum.

Var. Powerlifter tarzı çalışırım. Uzun süredir bu işin içindeyim. 15 erken bir yaştır. Bu yaşta ağırlık çalışılmamalı. İlla çalışılacaksa sadece izole ve az hareket çalışılabilir. Ama tekrar ediyorum bu yaşta ağırlık önermiyorum.
Saçma sapan deadlift ve squat yapmazsa ağır kilolarla hiç birşey olmaz adam powerlifter antrenmanlarını yapmayacak sonuçda.
Erken yaşta VG'ye başlayıp boyu kısa olanların tek nedeni kemik uçlarının erken kapanmasıdır. Tamamen insanın genetik koduyla alakalı birşey. Basketin bilimsel bir kanıtı da yok boy uzattığına, sadece omurilik arasında ki esneklik artar. Anlık uzama sağlanır. Her insan uzandığında normal boyundan 1-2 cm uzun olur omurilikte baskı olmadığından.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkesin görüşü kendine. Polemiğe gerek yok. İsteyen 13 yaşında da ağırlık yapabilir ama sonuçlarına katlanır.
Ben konu sahibi powelifter tarzı çalışsın demedim. Kendim bu şekilde çalışıyorum dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı